Akce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKOSoutěž reprezentačního týmu ČRMSJ WAKO
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Martin VIKTORIN
Martin VIKTORIN
28. září 2018
15. 9. 2018 ve 22:00 vyrazila Česká reprezentace z hlavního vlakového nádraží Praha autobusem společnosti PLANET LINE směr Itálie do města Jesolo Lido, které leží poblíž Benátek.
Po příjezdu do Jesola (cca v 9h ráno), jsme jeli na registrace a vážení, kde proběhlo vše v naprostém pořádku (chválím reprezentanty). Poté jsme se konečně mohli po dlouhé cestě ubytovat do čtyřhvězdičkového hotelu SALUS**** vzdáleného od haly cca 2,5 km a cca 100m od písečné pláže. První den proběhl formou relaxace a adaptace na místní klima. V pondělí už jsme měli první tréninky s plnou koncentraci na nadcházející MS, které odstartovalo v úterý.

Hodnocení hotelu
Hotel byl velmi pěkný a odpovídal čtyřem hvězdám, pokoje útulné čisté s každodenním úklidem a výměnou ručníků. Co bych chtěl hodně vyzdvihnout je personál i ředitel hotelu (syn majitele). Nikdy jsem nezažil tak ochotné a obětavé lidi…pár příkladů: Zeptal jsem se na městskou dopravu, odkud se jede na halu, pan ředitel mi vysvětlil cestu na zastávku, nicméně jsme tam ani nedošli…dojel nás svým osobním autem, že nás tam zaveze, po večeři jsme měli zdarma vína, kávy, nealka kolik jsme chtěli, pan ředitel byl fanda do focení (jako náš předseda svazu :o) a nafotil nám xxx fotek, včetně portrétů, obsluha Slovenky, které žijí několik let v Itálii nás obsluhovali tak dlouho, jak dlouho jsme seděli – nikdo neřešil zavírací dobu a podobně. Prostě a jednoduše SUPER servis, SUPER jídlo, SUPER hotel s venkovním bazénem…

Hodnocení haly a organizace turnaje
Hala byla velká a dostačující pro turnaj těchto rozměrů, nicméně bych uvítal nějaké odvětrávání – teklo z nás jako bychom byli pod sprchou, ale podmínky jsou pro všechny stejné, tak i tohle jsme zvládli. Organizačně to bylo zmáknuto dobře, vše běželo podle harmonogramu s nepatrnou časovou prodlevou některých zápasišť, nicméně při tak velkém turnaji se vlastně ani o nic hrozného nejednalo. S čím se setkáváme na mnoha turnajích a bohužel i zde, jsou chyby a verdikty některých rozhodčích! Bohužel díky těmto neobjektivním výrokům a špatnému bodovaní nás, a náš tým připravili o další cenné kovy – to by se na MS a vůbec turnajích nemělo stávat – od toho je tam supervisor, který by na to měl dohlédnou, BOHUŽEL v mnoha případech nedohlédl – hodně nám pomohl v několika případech Jan Frána, který dokonce zajistil i výměnu některých těchto „supervisor“ díky za to Honzo, ale logicky nemohl být všude. Jinak atmosféra na turnaji byla úžasná a myslím si, že nejen pro mě je to nezapomenutelný zážitek.

Hodnocení PLANET LINE a jejich řidičů
Nejen na hotel a personál jsme měli štěstí, ale i na řidiče, kteří nás ve zdraví dopravili domů dne 23. 9. 2018 cca 8:00 ráno. A nejenom to! Rád bych touto cestou poděkoval společnosti PLANET LINE a zejména jejich dvěma řidičům, kteří se k nám chovali velmi zdvořile a prakticky pro nás dělali vše, co nám na očích viděli – BOMBA! Takto si představuji služby…

Hodnocení naší reprezentace
Naše lvíčata musím hned na začátku pochválit – všichni z mého pohledu bojovali statečně a s plným nasazením! Někdy vám nesedne soupeř, někdy vás poškodí rozhodčí, někdy máte špatný den, někdy máte zase dobrý den, máte štěstí na první los, nebo zrovna máte budoucího vítěze MS… každopádně nejen tyto faktory ovlivňují každého z vás, ALE co je důležité? Navzájem si pomáhat, podporovat tým, a to jste hlavně v bojích o stupně vítězů zvládli, když se nezadařilo nebo naopak zadařilo, tak CZECH TEAM byl spolu a tak by to mělo být i do budoucna. Přejte si úspěch nejen svůj, ale i ostatních a věřte – karma funguje, VRÁTÍ SE VÁM TO! Jednotlivé zápasy nebudu rozebírat, každý bojoval a nechal tam vše! Všem ještě jednou GRATULUJI i těm, co se nedostali na „bednu“, jste v reprezentaci za vaše dosavadní úspěchy, které nejsou zanedbatelné!
Nikdo se nemá za co stydět HOWK! Výsledky z MS viz níže…

Informace v číslech
Počet zemí: 65 – historický rekord MS WAKO
Počet bojovníků: 1750
Počet zápasů: 2319
Lvíčat z ČR: 15
Startů našich lvíčat: 21
První místo v počtu získaných medailí: Rusko
Czech team: 15 místo v počtu medailí – SUPER!

Celkové výsledky našich lvíčat
Shodli jsme se, že se jedná historicky o nejúspěšnější výpravu na MS WAKO juniorů a kadetů v počtu získaných medailí! Náš tým přivezl celkem 9 cenných kovů 4x zlato, 1x stříbro a 4x bronz, a to už stojí za pozornost… Díky za tyto výsledky všem reprezentantům, všem domácím klubům těchto fighters i jejich trenérům… Díky, bez vás by to nešlo!

Jmenovitě medailisté z MS
Adam Pánek 2x zlato v LC a KL ve váze +94Kg – historicky první junior (muž), který získal titul a hned 2x!
Lucie Polášková 1x zlato v KL a 1x bronz v LC ve váze -60Kg
Petr Dvořáček 1x zlato v LK ml. junioři -81Kg
Michaela Góralczyková 1x stříbro v PF st. žákyně -55Kg
Luboš Vanka 1x bronz v LK st. junioři -67Kg
Adam Stráník 1x bronz v LK st. junioři -81Kg
Erik Micka 1x bronz v K1 ml. junioři -63,5Kg

Zvláštní odstavec bych věnoval našemu fyzioterapeutovi Mgr. Michalovi Joshua Fránovi. Joshuovi patří opravdu velké díky za jeho UM a práci, kterou odvedl na tomto šampionátu! Pomáhal, tejpoval, masíroval, léčil a rovnal staré kouče :o) a hlavně naše reprezentanty, kteří díky jeho zlatým ručičkám mohli bojovat s plným nasazením – Ještě jednou díky Joshuo!

Na závěr patří VELKÉ díky celému organizačnímu týmu ČSFu. Vedoucí výjezdu Jan Frána, státní trenéři Lojza Škeřík a Martin Zavoral, asistenti státních trenérů Martin Viktorin a Josef Zeman a bezesporu i rozhodčím Jan Frána a Jiří Běl, za jejich velmi dobře odvedenou práci. Nemluví za ně slova, ale činy – v podobě této historicky nejúspěšnější výpravy. SUPER PRÁCE!
Bylo mi ctí být u toho!
Přeji všem hodně úspěchů a zdraví
Kickboxu zdar!
Martin Viktorin st.

Motto pro všechny:
„Zdolat ty nejvyšší vrcholy předpokládá víc pokory než odvahy.“
To dělá šampiona – šampionem, trenéra – trenérem a člověka – člověkem!