Akce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRSoutěž zařazená do Poháru klubůAustrian Classics
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Martin VIKTORIN
Martin VIKTORIN
23. května 2018
Ve dnech 20 – 22.4.2018 proběhl Světový pohár v kickboxu, kde náš Národní tým získal celkem 40 cenných kovů rozdělených do – 13 zlatých (pásů), 11 stříbrných a 16 bronzových medailí! Tento turnaj patří mezi největší, co do počtu zápasů, závodníků i zemí, a je pod záštitou TOP asociace WAKO. Celkem se zde utkalo 28 zemí z celého světa a proběhlo zde více než 2200 zápasů – to už je fakt velké sousto! Našemu týmu se podařilo se 32 závodníky obsadit krásnou pátou příčku, mezi všemi zúčastněnými zeměmi, a to si myslím je velmi dobrý výsledek, který si zaslouží uznání, poděkování a velkou GRATULACI!

Ubytování:
Náš tým byl rozdělen do dvou hotelů, což není úplně ideální, nicméně chápu, že když je v tak malém městě (cca 130 000 obyvatel) 28 států, tak není úplně jednoduché najít ubytování v jednom hotelu pro všechny, který by byl blízko haly! Na druhou stranu jsem uvítal, že každý náš hotel se nacházel v okruhu do dvou kilometrů, jak mezi sebou, tak i od haly, kam se dalo jít i pěšky, nebo taxíkem za pár Euro….. nemuseli jsme tak brát na halu autobus, například se čtyřmi závodníky – a to jsem bral zase jako výhodu. Hotel 1 i 2 byl čtyřhvězdičkový a služby i ubytování tomu odpovídaly. Nezaznamenal jsem žádnou stížnost! Sám hodnotím hotel, kde jsem byl ubytovaný, jako velmi dobrý.

Turnaj:
Turnaj probíhal na 14-ti tatami a dvou ringách. Celkový průběh zápasů byl ze strany našeho týmu ukázněný a disciplinovaný. Bohužel jsme se setkali u některých zápasů opět se špatnou prací některých rozhodčích ohledně bodování, nebo jednostranných varování za tvrdost, exit a podobně. Zaznamenal jsem i jednu technickou závadu, kdy v neprospěch našeho závodníka nefungovalo bodové zařízení – přišlo se na to, až ob dva zápasy, takže podání protestu už nebylo možné. Technická závada se samozřejmě může stát kdekoli, nicméně proto tam jsou u stolu časoměřiči, ring inspektor, a ten by měl na tak velkém turnaji kontrolovat body a jejich poměr vůči ostatním sudím, když je jeden rozhodčí bodově naprosto jinde, něco se děje! Závada nebo neobjektivní rozhodčí? To už je práce ring inspektora! Nechci, aby to vyznělo tak, že bylo ze strany rozhodčích vše špatně…to ne! Naopak většina byla svědomitá a svou práci odvedli velmi dobře a profesionálně. Časově se to, až na pár výjimek shodovalo dle harmonogramu, akorát nám pár zápasů přehodili na jiné tatami, ale díky skvělé práci Jarči Němečkové a Aleše Dolanského jsme měli tyto informace včas a nebo se dal dohodnout i posun tohoto zápasu. Při tak velkém počtu zápasů se dají tyto nepatrné změny očekávat a pochopit.

Registrace a výsledky:
Podrobné výsledky nebudu psát – budou na stránkách ČSFu. Každopádně bych rád apeloval na trenéry i závodníky ohledně základních aspektů pro zápas! Dohlédněte včas na to, kdo je kam přihlášen, na jejich hmotnostní kategorii, na jejich disciplíny a v neposlední řadě i na jejich vybavení – včetně ručníku, pití a podobně. Když se stane, že závodník potřebuje utřít pot nebo i krev, tak se to dělá špatně do rukávu kouče:):) Při registraci jsme museli dělat velkou administrativu s přehlašováním do váhových kategorií, do jiných disciplín, s rušením několika registrací a podobně. Na světovém poháru nebo i jinde se to dá ještě dohodnout, ale pokud se dostanete na ME nebo MS WAKO, tak tam je to neměnné, a po například nenavážení nebo nahlášení jiné disciplíny – následuje automaticky diskvalifikace!

Mé doporučení:
Ptejte se, volejte, spolupracujte s organizačním týmem už před odjezdem, a uzavřením registrací – jsme tu pro vás… vyhneme se příště velkému zdržení a budete moct dříve odpočívat a připravovat se na zápas.

K výsledkům všeobecně:
Výsledky jsou více než uspokojivé a znovu všem GRATULUJI ….a to nejen těm na „bedně“ ale i těm, co se zúčastnili a neumístili, protože jste všichni bojovali, jak nejlépe jste mohli v tu danou chvíli – pokud nemáš zlato na hrudi, tak věř, že máš zlato v hrudi a srdce na správném místě! Všechny závodníky chválím za jejich touhu a odhodlání něco dokázat….vážím si každého, kdo něco dělá a mezi ně patříte, protože spousta mladých o víkendu nedělala vůbec nic! Už tím jste u mně všichni vítězové – jen tak dál! A pamatuj – Každý šampion byl také začátečník, který se nevzdal!

Organizační tým:
Zde bych rád vyzdvihnul skvělou práci dvojice Jaroslava Němečková a Aleš Dolanský, který nebyl v organizačním týmu, ale pracoval jako by byl! Osobně sám dobře vím, co je to za velkou zodpovědnost a neskutečný maraton vyhledat, vypsat a uhlídat všem zápasy –  běhat, říkat všem kdy, za jak dlouho, kdo a kam jde zápasit –  bylo toho tolik, že jsem se do této role musel zapojit také a pomoct tak našemu týmu…o to těžší práce to je, když přehazují zápasy jinam. Skvělou a profesionální práci odvedli státní trenéři a jejich asistenti, což je vidět i na výsledcích, profesionální práci odvedli také naši rozhodčí, a v neposlední řadě děkuji Michalovi Fránovi, že věnuje svůj čas našemu Národnímu týmu…už několikrát jsme využili jeho zlaté ruce. Díky také týmu Shark z TV Sport 5, kteří nám z této akce vytvoří, jak jinak než skvělý záznam, komentovaný našim super reportérem Mílou Duškem.

Závěr:
Turnaj byl celkově skvělý, až na pár drobností, ale na druhou stranu zorganizovat tak velký turnaj s tolika účastníky a neudělat nějakou drobnou chybu – by bylo nad lidské síly – buďme tolerantní a podporujme náš sport. Ještě jednou DÍKY všem zúčastněným a kickboxu, že je!

Kickboxu zdar!
Martin