Akce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRSoutěž zařazená do Poháru klubůSlovak Open
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Alena HOLÁ
Alena HOLÁ
25. března 2017
Slovak open

Poslední únorový víkend se „Teta Ála tour“ dostala zpět do hry a bylo ji ctí doprovázet národní tým do slovenské Bratislavy. Necelá padesátka sportovců, od mladších žáků až po dospělé, v čele s doprovodem osobních či státních trenérů.
Páteční vážení jsme zvládli bez větších komplikací a někdy, i s menším zavřením očí, všichni prošli. Na hotelu na nás čekala večeře se 3 chody, což většině vrátilo úsměv zpět na tvář.
Sobotním dnem začali polokontakty a to hned na 6 tatami. Samozřejmě se nám stalo, že jsme měli zápasníky na 5 zápasištích na jednou, takže to byl pro trenéry docela oříšek. Především díky tomu, že jsme celý den neznali čísla zápasů. Každopádně sobotní den končil v celku v rozumném čase a tak jsme stihnuli i hotelovou večeři. Na neděli byli na pořadu dne dospělé kategorie na tatami a ringové disciplíny. Průběžně se číslovaly zápasy, takže zde byl oproti sobotě posun. Opět musím podotknout, že konec turnaje cca skončil podle propozic, takže jsme dojeli v krásném čase domů.
A teď k výsledkům. 27 zlatých, 25 stříbrných a 25 bronzových medailích nepotřebuje komentáře. Prostě se nám vcelku dařilo. Česká republika byla celkově vyhodnocena jako druhý nejlepší stát turnaje, především díky tomu, že Maďarů bylo skoro 3x tolik a tak nám vzali vítr z plachet. Bohužel jsme si také dovezli zlomeninu ruky, které byl doporučený operační zákrok.
Když ohodnotím turnaj:
+ pěkná hala, přendání turnaje do Bratislavy, dodržení časového harmonogramu
- občerstvení na hale, chyběl 3 ring na neděli, registrační systém (nefungoval na 100%) – sportdata, číslování zápasů
Hodnocení výjezdu:
+ kvalitní autobus i řidič, hotel, večeře, soutěž, spolehlivost na závodníky i trenéry, sportovní výkony
- vedoucí výjezdu :-)
Alena Holá