Akce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRSoutěž zařazená do Poháru klubůGerman open
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Martin VIKTORIN
Martin VIKTORIN
7. dubna 2017
V pátek 17.3. vyrazilo 48 závodníků hájit naši vlajku na WAKO turnaj nazvaný German open do Mnichova. Cesta byla příjemná do doby než jsme přijeli na okraj Mnichova, kde se štosovalo jedno auto za druhým a chvílemi to vypadalo, že se nestihneme dostat na vážení včas. Po zhruba půlhodinovém popojíždění se ukázalo, že tomu tak nebude a zase nám to jelo. Okolo 20:00h jsme dorazili na halu, kde nás čekala další kolona, ale tentokrát závodníků, která trvala déle než ta první v dopravě. Po pár drobných nesrovnalostech ve váhách a kategoriích jsme všechny úspěšně zaregistrovali a kolem 22:30h se mohlo vyrazit na hotel, který se nacházel 17Km od místa dění tohoto turnaje (cca 25minut jízdy). Hotel i pokoje byly moderně vybavené a jak se lidově říká „smrdělo to novotou“, snídaně formou bufetu nebyly ve velkém stylu, ale zase o to více kvality nám bylo dopřáno.

V sobotu ráno po snídani se odjelo na halu, kde byl naplánován start pro disciplínu PF od 9:00 a pro ringy na odpoledne od 14:00. Z důvodu lékařských kontrol u plno kontaktních disciplín, které probíhaly od 9:00 do 12:00 jsme museli tyto bojovníky(ce) vzít na halu také už od rána.

V PF jsme měli 18 startů v různých věkových a váhových kategoriích. Nejcennější trofeje v této disciplíně nabité velkou konkurencí získali teprve 10ti letá Eliška Zemanová 1. místo v PF do 37Kg a přidala i 1.místo v PF do 42Kg a také 11ti letá Johanka Petříková 1.místo v PF do 32Kg. Stříbrné pozice nám zajistili také mladší žákyně a to Johanka Petříková v PF do 37Kg a Viktorie Petříková v PF/začátečnice do 145cm. Poslední medailové pozice, tedy bronzové získali Petr Zich ve starších žácích do 42Kg a Martin Hauser v juniorech do 74Kg.

V ringových disciplínách, které proběhly v sobotu a většina finálových bojů v neděli jsme celkem odkoučovali 14 startů. Žlutý kov se zablýskl na hrudi ve FC a juniorské kategorii Luboši Vankovi do 67Kg, Barboře Bulínové do 56Kg, stříbrnou příčku ve FC obsadila v kategorii ženy do 65Kg Ptáčková Martina a bronz brala Lucie Mlejnková ve váze do 70Kg /ženy.

V disciplíně LK získal zlato František Potužák do 60Kg za juniory a Sandra Mašková za ženy do 56Kg. Tereza Cvingerová si zkusila kategorii nováčků, kde uspěla a získala také zlato do 65Kg. Druhou příčku obsadil Jafar Mahhamad v juniorech do 60Kg a Godla Stanislav v mužích do 91Kg. Třetí skončil Václav Pánek v mužích do 81Kg.

Do disciplíny K1 jsme vyslali 4 naše zástupce a všichni měli tu čest stát na bedně. Pala Martin v juniorech do 63,5Kg a Strnadová Klára v ženách do 48Kg stáli na tom nejvyšším stupínku a těsně pod nimi na druhém místě byl Malý Pavel do 63,5kg juniorů a Krejzlová Markéta v ženách do 48Kg

V posledních nedělních a zároveň nejvíce obsazených disciplínách LC a KL bylo za náš tým celkem 49 startů, z toho na medailové pozice dosáhli:

V LC 1.místo Eliška Zemanová do 37Kg/ml.žáci (tím se stala celkem se 3 zlatými a jedním stříbrem nejúspěšnějším a zároveň nejmladším bojovníkem našeho celého Národního týmu – 10ti leté Elišce gratulujeme) , Vacková Valentína st.žáci do 50Kg, Pánková Nela st.žáci nad 65Kg, Pánek Adam junioři nad 94Kg, Hammerová Nikola junioři do 60Kg, Cvingerová Tereza junioři nad 70Kg, Martinková Tereza ženy do 55Kg a mezi začátečníky se také na prvním místě umístila Lenka Masopustová ve starších žácích do 65Kg. Druhé místo vybojovali Zemanová Eliška ml.žáci do 42Kg, Filip Lagron st.žáci nad 69Kg, Matějka Ondřej junioři do 79Kg, Cvingerová Tereza ženy nad 70Kg a v začátečnících Karolína Hořeňovská st.žáci do 55Kg. Poslední třetí místo na bedně obsadili Vlasák Matěj ml.žáci do 37Kg, Dvořáček Petr st.žáci nad 69Kg, Matějková Kateřina st.žáci do 55Kg, Masopustová Lenka st.žáci do 65Kg, Stráník Adam junioři do 74Kg a Martínková Tereza ženy do 60Kg.

V KL získali pouze čtyři naši zástupci 1.místo: Polášková Lucie junioři do 60Kg, Viktorin Martin muži do 89Kg, Godla Stanislav muži do 94Kg (Standa je nejen úspěšným, ale zároveň i nejstarším bojovníkem naší výpravy – ve 40letech si odváží zlato v KL a stříbro z LK – gratulujeme), Mlejnková Lucie ženy nad 70Kg. Na 2. místě byli Lagron Filip junioři do 74Kg, Bulínová Barbora junioři do 60Kg, Krejzlová Markéta ženy do 50Kg, Mašková Sandra ženy do 60kg, Kohutová Veronika ženy do 70Kg a Cvingerová Tereza ženy nad 70Kg. Třetí příčku obsadil Antonín Lupínek junioři do 57Kg, František Potužák junioři do 63Kg, Dvořáček Petr junioři do 74Kg, Stráník Adam junioři do 74Kg, Matějka Ondřej junioři do 79Kg, Dolanský Jakub junioři do 79Kg, Brychta Aleš junioři do 84Kg a Pánek Adam muži nad 94Kg.

Po organizační stránce tohoto turnaje ze strany pořadatele nemám žádnou připomínku, naopak našemu týmu vyšli v mnoha případech vstříc, nicméně s čím se setkávám stále častěji jsou špatné verdikty a bodování rozhodčích. Chápu, že jejich úloha není jednoduchá a musí být hodně náročné celý den se soustředit, ale stejně tak by měli chápat i oni, že se závodník a trenér denně připravují na závod a musejí tomu vynaložit spousty času, energie i peněz. Bohužel i tady tomu nebylo jinak, jak na tatami, tak i v ringu jsem nevěřil svým očím, co vše si někteří „rozhodčí“ mohou dovolit a nemáte šanci na odvolání. Co mně naopak mile překvapilo a osobně bych to zavedl na všech WAKO turnajích, bylo počítání na tatami.

Český národní tým se mezi 17-ti zeměmi, 782 závodníky a 1253 starty vůbec neztratil! Náš tým čítající 48 závodníků si celkově vybojoval mezi touto velkou konkurencí 3.místo ze všech zemí a dokonce 1.místo mezi všemi kluby této akce, kterých bylo neuvěřitelných 153

Celkově jsme měli 81 startů, 22 zlatých, 18 stříbrných a 18 bronzových medailí = 58 medailových pozic z 81 startů je 72% úspěšnost Národního týmu v získaných trofejí. Super!

Rád bych touto cestou poděkoval státním trenérům Martin Zavoral a Lojza Škeřík, asistentům Olda Hammer, Miloš Martínek, Víťa Masopust, Milan Dušek a také fyzioterapeut Michal-Joshua Frána za jejich profesionální přístup a organizační pomoc. Mimo organizační tým, ale přesto nám pomohl Aleš Dolanský, a to nejen s německým jazykem, který ovládá (ne všichni rozhodčí se chtěli bavit anglicky).

Gratuluji a děkuji úplně všem závodníkům – nehledě na výsledky! Proč? Osobně vnímám každý výjezd tak, že když vás vidím, vidím ve vás sportovce s velkým „S“ kteří mají touhu něco dokázat, aniž by za to byl nějaký honorář. Máte velké srdce bojovníka, který i když prohraje, tak se znovu postaví a bojuje dál. Těchto lidí si já osobně velmi vážím.

„Být poražený je často jen dočasný stav. Trvalé to je, až když se vzdáte.“

Martin Viktorin st.
Milan DUŠEK
Milan DUŠEK
7. dubna 2017
Za sebe i za ostatní účastníky výjezdu musím pochválit především vedoucího výjezdu Martina Viktorína st. Jako vedoucí výjezdu si počínal velmi profesionálně a hlavně s klidem a rozvahou, a tím přispěl k velmi dobré atmosféře po celou dobu výjezdu. Negativem výjezdu bylo nevhodné chování některých mladších účastníků výjezdu a možná bychom měli zvážit, jestli náš přístup k mládeži není příliš demokratický a shovívavý. Napadl mně v této souvislosti jeden výraz ze semináře Phdr. Mariána Jelínka "EUROSPRATCI". Na některé mladší účastníky seděl dokonale. Mimo jiné neumí pozdravit nejen své kamarády, ale zásadně nezdraví ani trenéry a ostatní členy organizačního týmu. Jinak jsem si výjezd užíval a jsem rád, že mezi trenéry panují stále velmi dobré vztahy, tak to má být.