Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuYangame's Fight Night
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Edvard BENEŠ
Edvard BENEŠ
1. prosince 2014
Pražské Žluté lázně se o posledním červencovém dni zapsaly do historie českých bojových sportů. Byly totiž dějištěm Yangame´s Fight Night a korunovace mistra světa organizace WAKO Pro. Navíc šampionem se stal domácí borec Petr Vondráček, který v boji o světový trůn pokořil svého vyzývatele, Nicolase Vermonta z Francie. Vondráček se tak stal historicky vůbec prvním Čechem, který získat právo nosit pás mistra světa WAKO Pro.

Program večera, krom duelu o titul světového šampiona, nabídl množství zajímavých soubojů v pyramidě. Při ní byly k vidění zápasy špičkových borců, jako například Tančící Rus, nebo také Létající Čestmír, kterým nebyl nikdo jiný, než Georgij Fibich. Borcem, který prošel souboji pyramidy jako nejúspěšnější by nakonec Jan Soukup, který v česko – slovenském finále vyhrál K. O. v prvním kole nad mladým borcem ze Žiliny Radovanem Kullou.

V boji o titul světového šampiona WAKO Pro byl Vondráček podle kurzů téměř jasným favoritem, rozhodně ale neměl důvod soupeře podceňovat. Zkušenosti a odlišné styly boje však oba borce supertěžké váhy vedly k jasnému cíli, a to ukončit zápas ještě před vypršením časového limitu. Vondráčkovi se podařilo na začátku druhého kola po kombinaci tvrdých úderů poslat soupeře k zemi. Po odpočítání pak byl zápas ukončen.
Petr Vondráček se tak stal historicky prvním Čechem, který pro sebe získal titul světového šampiona organizace WAKO Pro.

„Nebylo to jednoduché,“ prohlásil po skončení utkání šampion, který převzal pás pro mistra světa z rukou předsedy ČUBU Slavomíra Svobody. „Udělali jsme s těmi, kteří mi pomáhají a podporují, velký kus práce a jsem rád, že se mi to podařilo,“ nechal se slyšet čerstvý šampion.
V průběhu večera pak bylo k vidění celkově 11 zápasů, ze kterých šest skončilo K.O. V osmičlenné pyramidě supertěžkých vah doslova proletěl k výhře třemi zápasy Jan Soukup, který každý z duelů ukončil už v prvním kole, a stal se tak nejen šampiónem pyramidy Yangame´s Fight Night, ale dost možná i světovým rekordmanem v době, za kterou dokázal náročnou osmičlennou pyramidu vyhrát. Ve finále Soukup zvítězil nad skvělým Slovákem Rado Kullou.

Jedním ze dvou moderátorů večera byla herečka Laďka Něrgešová, která v průběhu programu vyzpovídala účastníky jednotlivých bojů. Dostalo se i na zajímavé hosty v hledišti. Jedním z nich byl například módní návrhář Osmany Laffita. „Já si myslím, že k boxingu mám hodně blízko. Líbí se mi. I můj táta ho dělal. A můj typ na vítěze duelu o titul mistra světa? Tak to je jasné. Vondráček,“ řekl ve vstupu Laffita.

Světového šampiona korunoval předseda ČUBU Slavomír Svoboda, někdejší bývalý aktivní borec karate. Ten prozradil, že si večer užíval, jako všichni návštěvníci Žlutých lázní. „Zažil jsem spoustu podniků, spoustu mistrovství světa a musím pořadatele za tento výborně přichystaný podnik pod širým nebem pochválit. Navíc počasí vyšlo, takže není co dodat. Snad jen, ať se daří i nadále,“ uzavřel Svoboda, který po vrcholném duelu rád předal pás mistra světa našemu borci, Petrovi Vondráčkovi.

Vítěz pyramidy Jan Soukup po skončení finále, v němž porazil Radovana Kullu, vzal do ringu svou malou dcerku Viktorku. „Té bych svůj dnešní triumf v pyramidě věnoval, protože to je to nejcennější, co mám,“ řekl za nadšených ovací svých příznivců Soukup, který přiznal, že si věřil a šel pro vítězství. Na otázku, co pro něj vítězství znamená, řekl: „To nevím, ale jsem rád, že to skončilo tak, jak jsem chtěl. Vítězstvím.“ Soukup také zmínil, svůj sedmiletý pobyt v Zemi vycházejícího slunce, kde závodil v karate. „Jsem strašně rád, že jsem měl tu možnost zkusit to v Japonsku, získat množství cenných zkušeností a ty potom uplatnit dneska tady v České republice,“ dodal šťastný vítěz pyramidy.

Výsledky:
Titulový zápas o mistra světa WAKO Pro (+94,1 kg): Petr Vondráček (CZE) – Nicolas Vermont (FRA). Zvítězil Vondráček, K. O. v druhém kole.
Pyramida – čtvrtfinále: Jan Soukup – Peter Baláž. Vítěz Soukup K. O. v 1. kole. Jiří Havránek – Vasil Ducár. Vítěz Havránek na body. Georgij Fibich – František Kynkal. Vítěz Fibich, K. O. v 1. kole. Václav Pejsar – Radovan Kulla. Vítěz Kulla, na body. Semifinále: Soukup –Havránek. Vítěz Soukup, K. O. v 1. Kole. Fibich – Kulla. Vítězem se stal Kulla na body v nastaveném kole. Finále: Soukup – Kulla. Vítěz Soukup, technickým K. O. v 1. kole.
Další zápasy večera:
Rezervní zápas pyramidy: David Vinš – Michal Janáček. Vítěz: Vinš na body. Superfight MMA (-88 kg, 3x5 min.): Jakub Bartůněk – Miroslav Vacek. Vítěz Bartůněk (RNC, škrcení ve 2. kole). Superfight full muay thai rules (-75 kg, 3x3 min.): Jiří „Aplík“ Apeltauer – 
Marko "Doktor" Adamovic (Srbsko). Vítěz Apeltauer na body.