Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuAkce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRSoutěž zařazená do Poháru klubůMezinárodní MČR K-1
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Alena HOLÁ
Alena HOLÁ
1. prosince 2014
O prvním říjnovém víkendu proběhlo dlouho očekávané a připravované mezinárodní mistrovství České republiky v K-1. Organizačně se zde již tradičně podílela především společnost Yangame group a.s., bez které by to nešlo takto profesionálně pojmout a organizace ČSFu.

Letošní ročník slavil velký úspěch. Účast byla doslova výborná, přijelo 8 států a startovalo zde 152 zápasníků v jeden den! Určitě stojí za zmínku zápasnická jména jako jsou Jakub Gazdík, Petr Kareš, Lucie Mudrochová, Anatoli Hunanyan, Georgij Fibich, Michael Krčmář a mnoho výborných dalších českých zástupců. Ze zahraničí nás nejvíce překvapila účast polského zápasníka Dawida Kasperského, který se pravidelně účastní zápasů organizace Superkombat. Je vidět, že do amatérského ringu se stále chce i profesionálům, kteří tento turnaj kladně hodnotili.

Do finálového galavečera se mohli probojovat doopravdy jen ti nejlepší. Nejvíce obsazená váha byla mužská kategorie do 71 kg, která měla výčet 17ti zápasníků, což je málokdy vidět například na světových či evropských pohárech. Nejhoršího „žolíka“ si bohužel odvezli dva zápasníci, kteří přijeli až z Afganistánu. První zápasník se díky faulu, hned v prvním zápase, dostal s otevřeným čelem do nemocnice a jeho klubových kolega s ním musel bohužel odjet a nemohl tak nastoupit do svého zápasu. Celkově padlo mnoho KO, ale naštěstí zde nebyl žádný vážný úraz.

Otázkou zůstává co bylo hlavním motorem pro zápasníky na tuto akci dorazit. Byli to finanční odměny, zrušené startovné a nebo kvalita zápasníků a dobře vybudované jméno této soutěže? Věřím, že od každého něco a budeme se těšit na dalším ročníku opět na viděnou.