Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuAkce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRSoutěž zařazená do Poháru klubůCzech open FC, K1, TB, MMA
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMVIDEOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Alena HOLÁ
Alena HOLÁ
1. prosince 2014
Od pátečního odpoledne začali pomalu najíždět na prezentaci zápasníci, kteří víceméně prošli vážením bez problémů. Samozřejmě se našlo pár jedinců, kteří měli přes váhu. Největší rozdíl byl u rakousko-čečenského zápasníka a to o 1,8 kg a dožadoval se zapsání do kategorie kam váhově neprošel. Někteří zápasníci tedy změnili kategorii, disciplínu či šli běhat a hubnout. Další zádrhel jsme registrovali u lékařských sportovních prohlídek (lékař za poplatek na místě provedl) a členských známek ČSFu. Zápasníci nevěděli, že když mají „modrý“ průkaz neznamená to, že mají koupenou roční známku a proto je čekalo větší startovné. Tuto známku lze koupit prostřednictvím klubové správy přes web ČSFu.

Start soutěže samotné by posunut na 11 hodinu a mohlo se začít. Byli připraveny dva ringy a klec. Největší četnost zápasů probíhala na ringu, kde byla disciplína K-1. Na druhém ringu běžel thajský box a full contact a v kleci MMA. Během dne padlo pár KO a žádný vážný úraz se naštěstí nikomu nestal.

Organizace ČUBU darovala na soutěž 10 tabletů, o které se podělili trenéři klubů. Na tento stupínek dosáhli oddíly, kteří přivezli i jen 3 zápasníky. Mezi ně patřily české oddíly: UFC Ústí nad Labem, Tolja gym, Tiger team Praha, Tiger club Zlín, SKBU Hostivař, Pankration gym Příbram. Mezinárodní oddíly Unicentral Bulls (Maďarsko), Budo sport Vídeň (Rakousko), Pitbull gym (Ukrajina) a národní rakouský WAKO team.

Ale i pro zápasníky jsme měli připravené ceny. Vítězové kategorie (bez rozdílu věku i disciplíny) kde bylo registrováno 4 a více zápasníků obdrželi 100 Euro. Tyto odměny obdrželo bohužel jen 7 výherců. Nejvíce obdrželi mužské kategorie K-1 a to 63,5 kg, 67 kg, 75 kg a 81 kg. V juniorech pouze váha 63,5 kg. V disciplíně MMA to byli váhy -70 kg a – 77 kg. Thajský box ani full contact neměl takovýto počet startujících. Byla připravena i odměna 200 Eur pro kategorie, které měli 8 a více zápasníků, ale nepodařilo se takto zaplnit bohužel ani jednu kategorii či disciplínu.

Soutěže se účastnilo několik skvělých zápasníků. Určitě bych zmínila sourozence Hunanyovi, kdy oba vyhráli své kategorie. WAKO reprezentanti Procházka, Mašková, sourozenci Bytyqi a Krofta také stáli na stupínku slávy. Ze zahraničí přijeli země jako jsou Maďarsko, Rakousko a Ukrajina (jeden tým z Ukrajiny nepřijel, protože se jim po cestě rozbilo auto).

Účast samotná na kvantitu zápasníků nebyla ale až tak perfektní, jak jsme očekávali. Bohužel v tom samém či podobném termínu probíhalo v zahraničí mnoho turnajů a to se negativně u nás projevilo. Chyběl nám slovenský tým (Slovak open a mistrovství Slovenska), polský tým (mistrovství Polské republiky) a v Itálii byl například světový pohár. I přes to ale musím tento turnaj ohodnotit jako kvalitní a je to pro nás motivace do příštího ročníku.

Do haly také přijela Česká televize, která stihla natočit většinu finálových zápasů pod pravidly K-1 a můžeme se těšit na jejich záznam. Myslím, že 7 hodinový zápasový maraton skončil nakonec dobře a zápasníci odjeli spokojeni.

Závěrem musíme ale připomenou důležitou událost a to, že naše spolupráce s ČSMMA (Český svaz MMA) proběhla v pořádku a určitě se mohou zápasníci těšit na společné akce obdobného modelu.