Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuSeminář PF, LC
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMREPORTÁŽE
Martin ZAVORAL
Martin ZAVORAL
7. února 2013
Seminář pointfighting a lightcontact


V tomto roce první pořádaný seminář v pointfightingu a lightconactu se uskutečnil 1.-3.2.2013 ve Studiu Fighter´s v Praze pod vedením státního trenéra v polokontaktních disciplínách Martina Zavorala.

Semináře se zúčasnilo 18 sportovců z různých klubů naší republiky, mezi nimiž byly i  reprezentanti.
Začátek byl už v pátek od 16:00 hod. a každá tréninková jednotka trvala 90 min. Páteční trénink byl zaměřen pouze na sparingy , abych viděl jak budeme dál pokračovat v semináři a co bude třeba rozvíjet a na co se více zaměřit.
V sobotu jsem dopolední trénink zaměřili pouze na nožní techniky a kombinace nohou, odpoledne jsem zařadili pohyb a práci rukou. V neděli jsme se soustředili na kombinace rukou a nohou a jak nové poznatky ze semináře zařadit do praxe v podobě sparingů.
Chtěl bych upozornit, že ty to společné semináře slouží pro vzdělávání našich závodníků a jejich rozvoj! Nejen si přinést nové poznatky, jakým způsobem dále pokračovat v rozvoji technik a výkonu sportovce, ale důležité je si uvědomit i přesto, že máme rozdílné styly, jak se stále učit a své možnosti posunout dál. Mým největším poznatkem u našich závodníku je nedostatek motivace a stagnace, byl bych rád, kdybychom společně mohli všichni náš sport posunout o krok dál vetší účastí na seminářích.
S ohledem na zpětnou vazbu účastníků semináře a jejich zájem se nadále vzdělávat, pokusíme se ty to semináře pořádat častěji. Tudíž nejbližší termín je vypsán na 23.-24.3.2013 opět v prostorách Studia Fighter´s v Praze.

Děkuji
S pozdravem a přání krásného dne
Státní trenér pro polokontakty Martin Zavoral