Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuNominační soutěž do reprezentačního týmu ČRSoutěž zařazená do Poháru klubůPrague Open PF, LC, KL
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽEPartneři
SAPRestaurace Besední - HlubočepyPretass, s.r.o.
PrahaAteliér JarkaFaster CZ spol. s r.o.

Jaroslava NĚMEČKOVÁ
Jaroslava NĚMEČKOVÁ
21. května 2013
Již třetí ročník Prague Open v polokontaktních disciplínách Points Fighting, Lightcontact a Kick light se tradičně uskutečnil ve sportovní hale Lužiny (,kde náš tým získal velmi dobré zázemí) ve dnech 26. a 27. dubna 2013. Turnaje se zúčastnilo 143 závodníků ze 31 klubů ČR a jednoho týmu z Rakouska za přítomnosti přihlížejících 161 diváků.

Z pohledu organizátora bych chtěla poděkovat celému realizačnímu týmu za hladký průběh turnaje a rozhodčím za velmi kvalitní výkony. Všem vítězům gratuluji k výsledkům, kteří vzhledem k tomu, že se jednalo o první velký nominační turnaj si svým umístěním řekli o možnost účasti na výběrovém soustředění do státní reprezentace.
Samotný turnaj je dále hodnocen trenéry klubů.

Z pohledu reprezentačního trenéra Martina Zavorala:
Prague Open byl první tuzemský nominační turnaj pro všechny věkové kategorie v polokontaktních disciplínách do reprezentace ČR na r.2013.
Jsem velmi zklamán s přístupem vedení některých klubů k nominačnímu turnaji jen z důvodu, že jako pořadatelé jsme stanovili registraci s vážením pouze na pátek, aby turnaj byl na profesionální úrovni, byl dodržen časový harmonogram a klidný průběh turnaje. Tento špatný přístup se promítl do obsazenosti hlavně disciplíny pointsfighting, která v České republice má málo závodníků,ale hlavně i trenérů kteří jsou ochotni tuto disciplínu trénovat, vzdělávat se na seminářích které pořádáme a tak spolupracovat na rozvoji velmi oblíbené a obsazované disciplíny v zahraničí, ve které startuje v průměru 8-15 závodníků v jedné kategorii.
V ostatních disciplínách lightcontact a kicklight musím poděkovat všem trenérům za vzornou přípravu závodníků, kteří předváděli velmi kvalitní výkony, se kterými jsme konkurence schopni na světových turnajích.Jsem rád, že se členská základna v těchto disciplínách rozvíjí a naše reprezentace pro nadcházející světové šampionáty může být díky tomuto přístupu velmi kvalitní.
Všem zúčastněným klubům a trenérům děkuji za jejich přístup k nominačnímu turnaji a závodníkům za kvalitní výkony.

Vyhodnocení turnaje PRAGUE OPEN 26-27.4.2013

Přináším krátké vyhodnocení turnaje očima Martina Viktorina z Falcon kickbox Vysoké Mýto.
Dne 26-27.4.2013 zorganizoval klub Team Fighter´s pod vedením Martina Zavorala a Jarušky Němečkové nominační turnaj do reprezentace v Points fightingu, Lightcontactu a Kick lightu nazvaný PRAGUE OPEN. V pátek, jako tradičně, probíhala registrace a vážení přihlášených bojovníků, která proběhla bez sebemenších problémů a naši fighters se mohli v klidu ubytovat a nabírat síly na samotný sobotní turnaj. Využiji této příležitosti, kdy bych rád poděkoval Jarušce a Martinovi za poskytnutí jejich Studia na přespání.
Samotný turnaj začal s menším zpožděním, nicméně ne vinou pořadatelů ! Muselo se čekat na část rozhodčích, kteří se zpozdili proto, že je po cestě zastihla nehoda jiných aut. Nicméně i s tímto nepatrným skluzem mohl turnaj bez problémů začít a to na třech zápasištích, kde se bojovalo dle WAKO pravidel 3x2 minuty mimo dětí a veteránů, kteří si měřili síly v kolech na 2x2 minuty. Zprvu se mi zdálo, že budou tři zápasiště málo a strávíme, tak celý den až do pozdních nočních hodin v Praze, jak tomu bylo i například na SLOVAK OPEN nebo i v GERMAN OPEN. Opak byl pravdou a zápasy jely jak po másle. Na dvou tatami probíhal KICK LIGHT a LIGHT a na prostředním Points fighting, který od zápasil dříve a mohl se tak přesunout Light i na prostřední tatami. Velice pozitivně hodnotím nápad s podpisy vítězů kategorií na banneru i když tam můj není, nicméně můj syn a svěřenec tam má podpis třikrát a to mi úplně stačí. Celkově byl turnaj velice dobře organizovaný a nejen výkony bojovníků z různých klubů, ale i samotní rozhodčí zaslouží velkou pochvalu za super strávený den s mnoha novými poznatky, zkušenostmi a spoustou nezapomenutelných zážitků. Velké díky patří organizátorům turnaje Martinovi a Jarušce za super turnaj a také za perfektní organizaci, kdy jsem v pohodě stihnul doma kávičku u zpráv, ve kterých opět nic pozitivního nebylo, tak jsem je vypnul.Nejen já se těším na další turnaje, které budou probíhat v podobném duchu, jako tento a přeji všem hodně zdraví, štěstí a úspěchů, jak v tomto sportu, tak i v soukromém životě.
Martin Viktorin starší Falcon Vysoké Mýto

Tým SPORT RELAXU Děčín se na turnaj těšil a nebyl zklamán. Kvalitní, dobře organizovaný a přehledný průběh navodil poklidnou, příjemnou domácí atmosféru. Závodníci předváděli
pěkné výkony a zisk medaile byl pro náš tým velkou radostí. Pořadatelům taktéž děkujeme za jejich vstřícnost s možností přespání v jejich Studiu vzhledem k páteční registraci. Na příštím turnaji SPORT RELAX samozřejmě nebude chybět.
Milan Veselý