Akce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRSoutěž zařazená do Poháru klubůGolden Glove
HLAVNÍ STRANAFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Mgr Lucie MLEJNKOVÁ
Mgr Lucie MLEJNKOVÁ
28. ledna 2013
Ve dnech 18 – 20. ledna 2013 se v Italském městečku Mareno di Piave konal již devátý ročník Europa Cupu Golden glove. Po oba dny se zápasilo v polokontaktních disciplínách podle pravidel WAKO.

I Česká republika měla na tomto turnaji své zastoupení. V pátek večer se na cestu vydalo pět českých bojovníků pod vedením státního trenéra polokontaktu Martina Zavorala. V semicontaktu reprezentovali Lukáš Šeba, Annette Smolová a Lukáš Svrček všichni z Martin Zavoral Team Fighter's, v lightu a kicklightu pak Lucie Mlejnková z Muay -thai Brno a Petr Hodek z KBC Krásná Lípa.

Turnaj očima zápasníka:
Po příjezdu na místo v sobotních ranních hodinách jsme si krátce odpočinuli na hotelu a vyrazili do sportovní haly na registraci a vážení. Vážení proběhlo bez sebemenších problémů a tak nezbývalo než rozbalit „tábor“ a vyčkat na zahájení soutěže.

V sobotu byl již tradičně na programu light a kicklight. V hale bylo připraveno 6 tatami. Všichni jsme byli nahlášeni do dvou až tří kategorií. Bylo tedy potřeba hlídat zápasy a doufat jsme, že se nám nebudou krýt.

Jako první jsem nastupovala k zápasu ve váze -70 kg. Již v semifinále jsem však narazila na Italskou zápasnici se kterou jsem při svém premiérovém startu v lightu prohrála na body.

Do druhého zápasu na tatami vstupuje Petr ve váze -74 kg. Ve tomto zápase vítězí a postupuje tak do druhého kola, kde ovšem následně podlehá svému soupeři.

Byla jsem nahlášená do tří kategorií a další zápas opět ve váze -70 kg, tentokrát však v kicklightu, který končí vítězně, a to vzdáním soupeřky ve druhém kole. Ve finále potkávám italskou reprezentantku, nad níž jsem také dokázala zvítězit na body a získávám tak pro Českou republiku první zlato a celkově již třetí medaili.

Petr opět nastupuje na tatami v kicklightu. Bohužel ho začne zlobit palec u nohy a pro zranění není schopen zápas dokončit.

Poslední zápas naší skupiny tohoto dne jsem měla v Kicku ve váze open. Zde jako nasazená zápasím hned finále proti Italské, bez mála stokilové boxerce. Díky perfektnímu odhadu soupeře trenérem a dodržení taktiky byl zápas ukončen RSC v prvním kole.

Výsledkem prvního dne tedy byly 4 medaile – 2x bronz a 2x zlato.

Neděle se nesla už pouze ve znamení semicontaktu a na tatami vyrazila trojice zástupců M.Z Team Fighter's.

Ve svém prvním zápase Lukáš Svrček ve váze -47kg bohužel podlehl italskému soupeři. Ve druhém zápase se mu již vedlo lépe a porazil zkušeného Bulhara. Ve třetím kole však boj o medailové pozice nedopadl pro našeho zástupce vítězně.

Pro Annett a to byl první velký turnaj na mezinárodní scéně. Annette jako začátečník nastoupila v nižších žákovských páscích ve váhové kategorii –60 kg a z prvního zápasu se radovala soupeřka. Váhovou kategorii do -65 kg však již zvládala o poznání lépe, v prvním zápase vyhrála a probojovala se přes Italku až do finále, kde podlehla o něco málo zkušenější Polce.

Nejzkušenější z výpravy Lukáš Šeba nastoupil ke svému prvnímu zápasu ve váze do – 79 kg proti Ogden Mett z Bristol team z UK a ani on nedokázal prolomit prokletí prvních zápasů a tak se dále soustředil již jen na váhu -84 kg. Zde v prvním zápase vyhrál s přehledem nad Maďarem a do dalšího kola nastoupil opět proti Mettovi a mohl mu tak vrátit předešlou prohru. Po vítězství nad borcem z UK, postoupil do třetího kola, kde narazil na Edoarda Esposita. Opakoval se tak zápas z finále MS WAKO juniorů z Bratislavy. Ani tentokrát se však Lukášovi nepodařilo Italského reprezentanta porazit. Tímto zápasem jsme tedy definitivně ukončili naši aktivní účast na turnaji.

Nutno podotknout, že obsazení semicontaktu bylo výrazně větší, než u předešlých disciplín. O to jsou bronzová a stříbrná medaile Annett a postupy do dalších kol obou našich kluků cennější.

Při pěti zápasnících si z Itálie odvážíme 3x bronz, 1x stříbro a 2x zlato. Rok 2013 jsme zahájili úspěšně a doufáme, že budeme sbírku medailí již jen rozšiřovat.

Za všechny zápasníky chci vyslovit obrovský díky Martinu Zavoralovi, který nás nejen výborně coachoval během zápasů – klobouk dolů před odolností jeho nervové soustavy a hlasivek – ale stal se na tři dny i naším řidičem, průvodcem a dokázal nás dopravit tam i zpět bez sebemenších problémů. Díky Trenére.

Lucie Mlejnková