Akce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRSoutěž zařazená do Poháru klubůGerman open
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Jaroslava NĚMEČKOVÁ
Jaroslava NĚMEČKOVÁ
22. března 2013
V pátek 15. března naše výprava vyjela s 22 závodníky již na 3. výjezd reprezentace a to na turnaj do německého Ebernu na German Open, kterého se zúčastnilo přes 600 závodníků z 11 zemí. Jako tradičně jsme nastoupili v Praze na hlavním nádraží do autobusu, na který jen tak členové výjezdu nezapomenou, a vyjeli jsme směr Plzeň.

Již po pár kilometrech zadní část autobusu si užívala sauny zdarma a přední část autobusu naopak severní vítr ze všech dveří a okének, které nedoléhali. I přes tento zážitek jsme se všichni zdárně dostavili na registraci a vážení, které jako vždy proběhlo bez jakýchkoliv problémů a poté jsme se odebrali ubytovat na hotel.

Po ubytování jsme se všichni rozhodli, že by takový steak a občerstvení nebylo špatné. V první restauraci nám oznámili, při naší minivýpravě 25 lidí, že mají maso pouze na jednu porci a poradili nám "Běžte raději jinam". A tak Petr Kšanda zapnul navigaci, vyhledal mexickou restauraci a vydali jsme se na okružní pochůzku po Bambergu. Restauraci jsme samozřejmě nenašli, v každé hospůdce v pátečních hodinách bylo úplně plno a tak jsme našli příjemnou restauraci při zpáteční cestě 15 metrů od našeho hotelu, kde jsme v klidu doplnili energii.

V sobotu v půl 9 byl German Open zahájen slavnostním nástupem rozhodčích, kde jsme měli našeho zástupce Michala Němečka, který poprvé zažil na mezinárodním kolbišti galeje rozhodčího od ranních hodin až do půl jedenácté večer.

Po 9 hodině začal maraton eliminací na tatami, kde veškeré závody včetně finálových bojů byly ukončeny v půl jedenácté večer. Naši závodníci se mezi silnou konkurencí neztratili, každý předvedl své maximální výkony a tak jsme odjížděli z Německa s medailovou bilancí 3 zlaté, 4 stříbrné a 7 bronzových. Zlaté medaile nám přivezli Lukáš Svrček (pointfighting), Nikola Hammerová (lightcontact) a Luboš Vanka (lightcontact).

V ringu eliminace začali s dvouhodinovým zpožděním, neboť organizátoři museli na poslední chvíli sehnat nového lékaře. Naši závodníci přivezli 2 zlaté, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile. Zlatými závodníky se stali Aleš Martínek (fullcontact), který bojoval celý turnaj nejen s lidskými soupeři, ale také s horečkou, Lucie Mlejnková (lowkick), která ve finále dostala norskou soupeřku 2x do počítání.

Z Ebernu náš nezapomenutelný autobus s naší výpravou vyjížděl po půlnoci. V autobuse kromě "klimatizace" fungovaly ve stejném stylu i polohovací sedačky, kdy jediná funkční poloha byla základní. Kdo chtěl napolohovat sedačku, musel napolohovat své tělo do sedačky nebo do uličky, tak aby vydržel zpáteční cestu, která skončila v 5 hodin ráno v Praze.

Mé poděkování patří celému realizačnímu týmu, státním trenérům Martinu Zavoralovi a Milanu Duškovi, asistentovi Vítkovi Masopustovi a mým pravým rukám, překladateli Richardu Černému a fyzioterapeutovi, který poprvé zažil řehole a maraton velkého turnaje, Michalovi Fránovi. Celý turnaj nám dokumentoval Martin Viktorín starší, kterému za to patří velký dík.

Těšíme se všichni na další reprezentační výjezd, kterým bude první víkend v květnu Austrian Classics.