Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuAkce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKOSeminář Semicontact
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEREPORTÁŽE
Martin ZAVORAL
Martin ZAVORAL
3. května 2012
Je tu zas jaro, pro nás krásné období dalšího roku. Nám všem začíná sezóna a je čas něco pro sebe udělat, vzdělávat se, dívat se po nových trendech ve světě. A na takovou věc máme ten správný recept... Máme totiž někoho, kdo se v tom pohybuje, někoho kdo je mezi světovou špičkou, někoho kdo nám chce otevřít dveře a náhlednout do dimenze mezi nejlepší. Nejen jako divákovi, ale závodníkovi, který má ambice se přiblížit elitě a v lepších případech být na hoře u těch nejlepších, představuji vám: několikanásobného Mistra Světa a Evropy asociace WAKO Grogoria Di Lea. 

V pátek k nám zavítal Gregorio Di Leo a aby na to nebyl sám, tak si sebou přivezl Německou reprezentantku Kim Tamaru Samonte, po zpoždeném příletu jsme šli na večři a připravit program pro naše závodníky. Program byl docela plný: v sobotu jsme začali v 9:00 s tréninkem dětí, který trval 90min a pak hned navazoval dvouhodinový trénink dospělých. V odpoledním cyklu jsme dali dětský trénink od půl čtvrtý a pro dospělí hned po od sedmnácti hodin zas 120min. 

Dětské tréninky byl opět vedeny hrou, zaměřeny na pohyb a na klamání soupeře, jak se přiblížit a jak útočit, druhý dětský trénink vedla Kim, který byl zaměřený na nohy a posuny v postojích. Dospělé tréninky byly téměř podobné až na to, že už jsme si nehráli, ale dřeli jak mourovatý. Gregorio na nás vytáhl zas pár novinek jak zlepšit pohyb a několik variací útoku a strategii, s Kim jsme též dělěli kopy a po půl hodině intenzivního protahování jsme nemohli ani stát na nohou, pak už jen následovali posuny, kopy, posuny, kopy a to vše snad tisíckrát. V neděli byl program podobný, až na to, že jsme přidali sparingy a taktiku boje, jakým způsebem vézt útoky, aby byly co nejefektivnější. 

Můj celkový dojem ze semináře hodnotím velice pozitivně, s Gregoriem po každém tréninku jsme měli volnou diskuzi o pocitech a připomínkách k danému tréninku, musím podoknout a jsem rád, že učastníci měli chuť se dozvědět spoustu věcí a neměli stud se ptát. 

Celkově se nás zúčasnilo 24 lidí v počtu 12 dětí a 12 dospělých, čekal jsem vetší účast hlavně dětí. Přesto budu doufat, že se do příštího semináře zlepší přístup nás všech ke vzdělávání se v oboru, protože sáhněme si všichni na srdce, úroveň našeho semi contactu v Čechách je na špatné úrovni. Myslím, že je tu dost mladých a nadějných talentů, pro které by byl seminář posunutím se o pár krůčku dál. 

Další seminář pro vás připravujeme na červen, který bude zaměřený na semi contact, vše najdete na stránkách www.csfu.cz

Děkuji Martin Zavoral