Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuNominační soutěž do reprezentačního týmu ČRNP Čechy - Semicontact, Lightcontact, KickLight, Formy
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽEPartneři
Ateliér JarkaSAPTOP TENPretass, s.r.o.
Comimpex, spol. s r.o.Faster CZ spol. s r.o.Besední restaurace

Martin ZAVORAL
21. března 2012
V sobotu 3. března se konal první velký bodovaný turnaj pořádaný pod hlavičkou ČSFu Národní pohár Čechy v kickboxu v disciplínách semicontact, lightcontact, kicklight a formy.

Celý turnaj začal již pro nás organizátory a většinu klubů den předem v pátek registrací a vážením závodníků. Večer po registraci se již začala připravovat hala na sobotní eliminace a zpracovávaly se jednotlivé rozpisy zápasů. Nutno podotknout, že všechna 3 tatami byla v pátek připravena perfektně včetně prostorů nad tribunami se stánky s občerstvením a sportovním zbožím.

Přestože v sobotu již neprobíhala registrace ani vážení, jako organizátoři jsme vyšli vstříc klubům z větších vzdáleností, pro které by byla cesta v pátek do sportovní haly Lužiny a zpět domů zbytečně nákladná a bylo jim umožněna za předem daných a odsouhlasených podmínek dodatečná registrace včetně vážení. Bohužel i zde se našla výjimka, když bez omluvy nedorazili závodníci z Děčína. Ráno bylo na závody připraveno 161 závodníků ze 32 klubů se svými trenéry a někteří i s rodinnými příslušníky. Drobné zaváhání ze strany pořadatelů bohužel poznali závodníci a diváci na tatami číslo 3, kde bohužel vypověděla poslušnost technika a nebyla vidět veřejně časomíra online scoringu, to však nemělo až takový vliv na kvalitu závodů, jelikož na tomto tatami probíhali eliminace v kicklightu.

Turnaj zahájil hlavní pořadatel Martin Zavoral přesně na čas a po zahájení bylo předáno slovo hlavnímu rozhodčímu Janu Fránovi, který představil ringové inspektory a zbylé rozhodčí a turnaj mohl začít. Časový harmonogram před eliminacemi byl dodržen do puntíku a i hlavní rozhodčí Mgr. Jan Frána podotkl, že zpoždění pouhé 2 minuty oproti původnímu plánu sám nečekal. Hladkému průběhu turnaje přispělo jak číslování zápasů na jednotlivých tatami, tak pružnost a přizpůsobivost rozhodčích.Každé tatami bylo perfektně a profesionálně ozvučeno vlastním mikrofonem, čehož využili rozhodčí na tatami číslo 2a pod vedením ringového inspektora Jana Plačka vyhlašovali vítěze zápasů jako v profi ringu. Na tatami číslo 1 se mikrofon zalíbil natolik rozhodčímu Petru Kšandovi, že při volných chvílích mezi zápasy se o mikrofon nechtěl s nikým podělit.

Během turnaje byli postupně vyhlašováni i medailisté kategorií, kdy vítěz navíc obdržel velký kalendář na rok 2012. Konec turnaje nastal úderem půl šesté odpoledne. Chtěl bych poděkovat všem závodníkům, trenérům a doprovodu za účast na turnaji, příspěvku k hladkému průběhu a vytvoření pěkné atmosféry v hale. Speciální poděkování za organizátory patří závodníkům SK Leon Most pod vedením Vojtěcha Brzoně, kteří pomohli s úklidem haly.

Těším se na Vaši hojnou účast na dalším velkém mezinárodním turnaji pořádaném v květnu pod hlavičkou ČSFu na Prague Openu 2012.

Martin Zavoral

Vrůbl Dušan:
Dne 3.3.2012 proběhl první velký turnaj v SC, LC a formách pořádaný letos v ČR. Poprvé se představil i kicklight, který jsem měl šanci si písknout. Troufám si říct, že lowkicky opravdu byly v duchu lightu. Co se organizace týče, byla jako vždy zvládnuta na jedničku. Začínalo se opět na čas. Jediný problém byl s občerstvením. Ve chvíli, kdy jsem si chtěl dát kávu, tak dámy, které tam celoudobu vydávaly, byly fuč. Prostě už nebyly, odešly. Až na tento nedostatek, si troufám říct, že se jednalo o povedené závody. Dušan

Stránský Rudolf (trenér Karate Klub Karlovy Vary):
Ve shodě s ostatními účastníky repretýmu KK Karlovy Vary mohu konstatovat, že turnaj splnil beze zbytku vše, co kvalitní soutěž vyžaduje. Byl dodržen časový harmonogram, zúčastněné týmy měly jasné instrukce kde a kdy budou jejich závodníci startovat, kvalitní rozhodčí, poklidná atmosféra průběhu turnaje a vyhlašování vítězů co neejdříve po skončení kategorie, čímž odpadlo zbytečné a zdlouhavé čekání. Za KKKV R. Stránský

Vít Masopust – Schejbalgym Lovosice:
Jako zástupce sportovního klubu Schejbalgym Lovosice jsem byl pořadateli Národního poháru Čech, který se konal dne 3.3.2012 v Praze, vyzván ke stručnému zhodnocení tohoto turnaje.
Za náš klub na této akci startovalo celkem 15 našich členů. Po organizační stránce mohu říci, že turnaj byl opět velmi dobře zorganizovaný a k po této stránce mám pouze výhrady k zařazení kategorie mladších žákyň v lightcontactu až na samotný závěr. Myslím si, že tyto kategorie by měly turnaje začínat. Výkony rozhodčích také byly na dobré úrovni. Pokud se nepletu, tak v rámci turnaje ČSFU byla poprvé zahrnuta i disciplína kicklight. Bylo zřejmé, že spousta klubů, které se orientují spíše na plnokontaktní disciplíny, tuto disciplínu velmi přivítala a zúčastnili se jí i šampióni ČR a mistři světa v plném kontaktu.
V celkovém měřítku hodnotím tento turnaj jako velmi zdařilý a gratuluji jeho pořadatelům ke zdárnému průběhu.