Akce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRGolden Glove
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Martin ZAVORAL
Martin ZAVORAL
3. února 2012
V pátek 27.1.2012 ve večerních hodinách jsme vyjeli vstříc prvním závodům tohoto roku do Itálie, městečka Congliano části Mareno Di Paive. Tyto závody se začínají stávat tradici, tímto rokem jsme už otevřeli 4 sezónu.

Jeli jsme ve složení koordinátor Jarka Němečková, zdravotník Jiří Frolík, závodníci: Lukáš Svrček, Lukáš Šeba, Petr Kšanda z Martin Zavoral Team Fighter´s, Tomáš Möstel z SKS Aréna Kladno a Aleš Martínek s Hammer´s Gym Běhařov a já jako trenér.

Po noční cestě jsme v 7:00 ráno přijeli na hotel a šli se ubytovat a dohánět spánek, měli jsme čas do půl dvanácté, než začalo vážení. Po vážení jsme šli do haly zabrat nejlepší místečka pro valení a připravovaní na zápasy. V sobotu byly pouze disciplíny light, kick light a double teamy semi contact. V double teamech nastoupili Petr Kšanda a Lukáš Šeba, kteří prohráli hned v prvním kole po prodloužení! V lightu nastoupil jako první Aleš Martínek proti zkušenějšímu závodníkovi, pro Aleše náročný zápas, jeho soupeř hned od začátku diktoval tempo a celé první kolo si s Alešem pohrával, v druhým kole už z Aleše spadla nervozita a aktivněji přebíral soupeřovy kombinace ale to bohužel nestačilo na zvrat po těžkém prvním kole a na body prohrál. Samozřejmě jsme nevěsili hlavu a hodili jsme předešlý výkon do žita a soustředili se na další disciplínu kick light. Pro Aleše to bylo první vystoupení na mezinárodní scéně a hned byl úspěšný, po dvou vyhraných zápasech se probojoval až do finále, kde jeho soupeř byl z předešlých zápasů zraněný a už nenastoupil. Hned jsme měli důvod proč slavit Alešův úspěch. Dalším našim borcem byl Tomáš, který na těchto závodech byl s námi už po druhé a jako ostřílený borec nezklamal. Tomáš se probojoval až do semifinále kde prohrál o postup do finále s Chorvatem. Pro nás to byl úspěšný závěr sobotního večera a jeli jsme na hotel na večeři a opět odpočívat, sbírat sily na další den.

V neděli po snídani zas povinnosti mladého sportovce a rychle do haly, zabrat místa, zjistit pavouky a odpočívat, psychicky se připravovat, sledovat, co kdo umí a co ne. Jako první nastoupil Lukáš Svrček ve dvou kategorii semi mladší žáci do -42kg a starší žáci do -47kg v obou kategorii vyhrál pouze po jednom zápase , jde vidět že pro Lukáše skok do vyšší kategorie není problém, ale musí stále na sobě pracovat, i přes velké rezervy se umístil na 3. místě v kategorii ml.žáci -42. Dalším závodníkem byl Petr Kšanda, který startoval také ve dvou váhových kategoriích a to semi -89,-94 kg. V obou váhových kategorií taktéž vyhrál po jednom zápase v -94 kg obsadil třetí místo. U Petra jde vidět, že nemá všechny kombinace tolik zautomatizovaný, moc přemýšlel a dával prostor soupeřům bodovat. Lukáš Šeba s Tomášem Möstlem závodili v jedné váhové kategorii semi -79kg. Tato váhové kategorie je jedna z nejvíce obsazených váhových kategorií tohoto turnaje. Oba borci se dostali přes první kolo bez problému, v druhém kole Lukáš zaváhal s Chorvatem a prohrál, což byla veliká škoda. Tomáš postupoval skvěle dál a  probojoval se až do finále, které prohrál s úřadujícím mistrem světa Czoltim Moradi s Maďarska.

Shrnutím musím oznámit, že jsme získali 5 medajlí a to jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové! Celkově se turnaje účastnilo přes 600 závodníků. Tento turnaj patří k těm více obsazeným hned na začátek sezóny což pro všechny závodníky je velkým přínosem ke zjištění kde a co zlepšit v nadcházející sezóně.

Martin Zavoral
Státní trenér polokontaktních disciplín