Seminář Semicontactu s Gregorio di Leo
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEREPORTÁŽE
Martin ZAVORAL
Martin ZAVORAL
12. dubna 2011
Milí závodníci, sportovci, nadšenci a fightersáci. Po domluvě s mistrem světa a Evropy asociace WAKO a vítězem Combat Games v Pekingu Gregoriem di Leo jsme se domluvili na spolupráci v jeho projektu INTENSIVE POINT FIGHT TRAINING uskutečnit jeho první seminář v České republice v semicontactu pro naše závodníky a sportovce, pro jejich zlepšení a zdokonalení v oboru semicontact a motivačních složek. Po osobním absolvování několika jeho seminářů v zahraničí jsme se rozhodli tento seminář v ČR zaměřit jinak. Tréninkové jednotky byly rozděleny pro přípravku + ml. cadety a pro závodníky s více zkušenostmi. Toto rozdělení bylo v ČR (tak jako v Bulharsku) ojedinělé, neboť se Grilo na svých seminářích v zahraničí specializuje pouze na starší závodníky. Myšlenka předat své zkušenosti mladším jedincům ho nadchla a potěšilo ho, že v tak malé zemi, jako je ČR, byl zájem o seminář z řad začátečníků větší než z řad klubů, jejichž závodníci v semicontactu dosahují předních umístění v ČR, ale na zahraničních turnajích neobsazují medailová místa.

1.4.2011 v pátek ve 14:15 jsme Grila vyzvedli na letišti s Lukášem Šebou "torpédem"(Martin Zavoral Team Fighter’s) a Vojtou Kotrbou "vodka"(SK Leon Most). Protože jsme měli necelé 2 hodiny do začátku prvního tréninku, tak jsme se byli posilnit na obědě, kde jsme doopravili časový harmonogram včetně detailů jednotlivých tréninků na celý víkend.

Program byl následující : v pátek trénink pro cadety od 16 hodin a pro dospělé od 17:30... V sobotu a v neděli jsme všechny časy synchronizovali na ráno od 9:00 cadeti a v 10:30 dospělí, odpoledne 15:30 cadeti a 17:00 dospělí. Za celý seminář naši nejmenší absolvovali sedm a půl hodin tréninku a dospěláci 10 hodin a to za 2 a půl dne. Nejen z mého hlediska velice vyčerpávající a dostatečné.

No a k tréninkům Grila není opravdu co dodat. Účastníci semináře mi jistě dají za pravdu a těm, co se nezúčastnili, vzkazuji, že z této reportáže těžko pochopí, jak byl celý víkend sice náročný, ale po technické a taktické stránce všem velmi prospěšný. Profesionální přístup Grila poznali jak cadeti, ktěří si jeho metodou trénink hrou ani neuvědomovali náročnost celého semináře, tak i zkušení závodníci, pro které uběhl každý trénink kosmickou rychlostí. Nerad to říkám, ale musíme se ještě hodně učit jak držet trendy ve světě, zlepšovat taktiku, pohyb a též pracovat na motivačních složkách a jak vycházet vítězně ze zápasu. Zvlášť tuhle složku bere Grilo jako nejvíc podstatnou pro úspěch.

Po trénincích v pátek a v sobotu jsme Grilovi slíbili kulturní program s procházkou po Praze a naší českou kuchyní a pivem. Po relaxačních prohlídkách Pražského hradu, Staromáku a dalších památek jsme všichni večer brzy usínali, abychom měli dost sil na další tréninky.


Shrnutím celé akce bych chtěl všem poděkovat za účast na našem semináři, jak mým fightersákům, tak klukům z Kladna a Tomáši Möstlovi, i klukům z Mostu – Sk Leon.


S Grilem jsme se domluvili na další spolupráci, kdybychom chtěli pořádat další seminář po prázdninách pro rozvoj semicontactu u nás. Věřím, že po prvotních pochybnostech ostatních klubů se ho zúčastní více teamů, kde se trenéři zaměřují na semicontact a že si uvědomí, že tento seminář nejsou vyhozené peníze, ale že má za účel pomoci českému semicontactu v konkurenci ve světě.