Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuSAP liga Semicontact - 2. kolo
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMVÝSLEDKYREPORTÁŽEHlavní partner
SAP

Pavel KOCÁBEK
Pavel KOCÁBEK
20. března 2011
Před časem jsem byl delegován naším současným šéfem rozhodčích Janem Fránou, jako hlavní rozhodčí a dozor nad dodržováním pravidel při závodech v Teplicích. Tento mač se konal 19.3.2011 pod záštitou SAP ligy a já bych Vás tímto rád seznámil s jeho průběhem a mými postřehy.

Po rušnějším začátku, který jsem si zavinil sám, a to svou děravou hlavou již šlo vše jako po másle. Bohužel jsem zapomněl počítadla pro rozhodčí v Praze, ale naštěstí mi vytrhl trn z paty Petr Václavík, který mi počítadla ochotně půjčil a poslal je z Mostu po svých závodnících.

K účasti na SAP lize jsem byl pozván poprvé a musím říct, že moje dojmy z ní jsou kladné. Organizátoři měli vše pečlivě připravené, od pavouků až po vyhlašování výsledků. Dále mě mile překvapila velice pěkná účast závodníků a to o to více, že se jednalo o závodníky z řad těch nejmenších až po dorost. Taktéž nadšení závodníků i jejich rodičů mi velmi potěšilo.

Zápasy byly vypsány na dvě kola po dvou minutách. Kde vypadnuvší v eliminacích měli ještě šanci bojovat z druhé strany pavouka o třetí místo. Použití tohoto „staronového“ nápadu převzatého z dřívějších podmínek při zápasech v karate se mi líbilo hlavně proto, že tím soutěžící měli možnost napravit svůj předchozí výpadek ve výkonnosti. Mladí závodníci tím také získávají více možností zápasit a čerpat další zkušenosti. Je pravda, že jsem měl na počátku jisté obavy ze smíšených kategorií děvčat a chlapců hlavně u těžších kategorií, ale tyto se po chvilce ukázaly díky vysoké a skoro profesionální úrovni borců jako naprosto neopodstatněné.

Na závěr bych rád vše shrnul. Tento typ závodu mi přišel jako velmi dobrý nápad a to hlavně pro zlepšení budoucnosti českého semicontactu. Jak všichni víme, základna pro semicontact nám v posledních letech značně prořídla. Proto je nutné tuto základnu co nejvíce podporovat. Byl bych rád když by se díky podobným akcím podařilo navázat na dřívější medailové úspěchy v těchto kategoriích a držím tímto palce všem, kdo se o toto zasazují, jako například Jaroslava Němečková, Martin Zavoral a spol..
Jaroslava NĚMEČKOVÁ
Jaroslava NĚMEČKOVÁ
23. března 2011
V sobotu 19. března jsme pořádali 2. kolo SAP ligy, turnaje, který si dal za cíl zvýšit atraktivitu semicontactu, přivézt k němu mládež a nabídnout závodníkům nasbírání zkušeností. Tentokrát jsme se s projektem týmu Martin Zavoral Team Fighter’s přesunuli do Teplic na základní školu Na Stínadlech, kde nás s tímto projektem vzal pod křídla Dům dětí a mládeže Teplice, od kterého jsme se dočkali veliké a záslužné pomoci jako pořadatelé. V neposlední řadě si zaslouží naše poděkování Jiří Petřík, díky jehož finanční podpoře mohli být děti potěšeny nejen diplomy, ale taktéž medailemi.

V pátek odpoledne začaly přípravy na sobotní zápolení. Realizační tým za podpory některých rozhodčích připravili 2 tatami, stánek s občerstvením, stánek s prodejem zboží firmy SAP a kompletního zázemí pro druhé kolo včetně vyvěšení pavouků jednotlivých kategorií a program na jednotlivých tatami. Následně ve večerních hodinách si za odměnu účastníci příprav užili společnou akci na bowlingu, která byla zároveň oslavou nadcházejících narozenin Zavíka.

Sobotní celodenní program začal už v 8 hodin ráno, kdy postupně přijížděli zaregistrované týmy ke škole. Po vážení, doupravování pavouků (z důvodu neúčasti předem registrovaných závodníků) a dalších organizačních věcech se mohlo jít konečně od 10 hodin na věc. Na 2 tatami se rozjel nekonečný vlak zápasů. Ze začátku se muselo trochu improvizovat, jelikož počítadla byla zapomenuta hlavním rozhodčím Pavlem Kocábkem v Praze a tak nám je pohotově přivezl Vojta Brzoň z klubu SK Leon Most, kde nám je zapůjčil Petr Václavík starší.

Největším oživením celého turnaje byla již tradičně soutěž přípravek, kde na sebe naráželi pěti a šestileté děti, kteří při svých zápasech dokázali vyvolat nejvíce potlesku a fandění mezi přihlížejícími trenéry a ostatními závodníky.

Dalšími kategoriemi byli mladší kadeti a kadetky, které byli obsazeny nejvíce závodníky. Na nich je nejlépe poznat, jak je tento projekt účinný a důležitý pro rozvoj semicontactu v České republice.

Starší kadeti a kadetky už jsou zkušenějšími závodníky a také to bylo vidět na jejich stylu. Při zápasech se objevovaly kvalitní údery stejně jako vpracování důslednější taktiky od jednotlivých trenérů.

Juniorské zápasy už snesly přísnější měřítka a byla v nich poznat zkušenost a vyspělost jednotlivých závodníků. Škoda jen, že tyto kategorie jsou méně obsazené, ale do budoucna je nadějná vyhlídka většího počtu kvalitních závodníků z dnešních kadetů.

Druhé kolo SAP ligy přineslo přes 100 zápasů s cca 60 špičkovými závodníky z celé České republiky. Toto kolo nabídlo více zápasů než první a tudíž museli trenéři připravit své svěřence jak fyzicky tak po taktické stránce, jelikož už věděli, že síly musí rozložit do více zápasů, aby mohli nasbírat co nejvíce bodů pro získání výstroje v hodnotě 3 x 9000 Kč pro nejlepší 3 ze všech závodníků celé ligy. Velké poděkování patří trenérům, kteří si uvědomili princip SAP ligy a trenéři, kteří své svěřence přivedli poprvé, snad pochopili systém bodování a tyto poznatky přenesou do svých tréninků a příprav na další kola.

3. kolo SAP ligy se uskuteční 28. 5. 2011, vytipovaná místa konání jsou Praha – Řepy, ZŠ Na Stínadlech Teplice nebo jsme operativně ochotni pořádat 3. kolo v nabídnutých prostorách jiných klubů.