Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuSAP liga Semicontact - 1. kolo
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽEHlavní partner
SAP

Martin ZAVORAL
Martin ZAVORAL
3. února 2011
V sobotu 22. 1. 2011 se konalo první kolo Sap ligy v prostorách SHOPING Point Řepy, které začalo registrací a velkým vážením všech závodníků. Na první kolo byla účast poměrně velká… Zúčastnili se závodníci nejen z Prahy, ale i z ostatních měst republiky (Kladno, Most a Karlovy Vary), což nás velmi potěšilo a jsme rádi, že trenéři a vedení zúčastněných klubů podpořili a pochopili smysl SAP ligy semicontact, která má za cíl zvýšení četnosti závodů pro kadety a juniory v dané disciplíně a připravit závodníky na vrcholné tuzemské a zahraniční soutěže.

V jedenáct hodin začaly eliminační boje v základním i repasážním pavouku. Děti, které prohrály první zápas, se nemusely bát, že si ten den už nezabojují, jelikož poprvé na turnaji kickboxu bylo zavedené repaso. Což znamená, že pokud prohraje dítě první zápas je zařazeno do druhého „pavouku“ a bojuje o třetí místo s dalšími poraženými z následujících kol. Díky repasážnímu pavouku byli nuceni i zkušení závodníci – reprezentanti, jako je Kotrba, Šeba, Svrček, Herainová a další, si sáhnout do svých fyzických rezerv a předvést kvalitní výkony.

Turnaj proběhl bez komplikací a vážnějších zranění. Poslední zápasy skončili okolo půl šesté. Potom proběhlo vyhlašování a rozdávání medailí, za které vděčíme našemu sponzorovi Jirkovi Petříkovi, tímto mu děkujeme.

Děkuji všem zúčastněným za spolupráci. Těšíme se na Vás v dalším kole Sap ligy, které se bude konat v Teplicích dne 19. března 2011 a věřím, že se zúčastní větší počet závodníků i klubů.
Daniela VRŮBLOVÁ
Daniela VRŮBLOVÁ
3. února 2011
SAP liga? Co to je? Proklikala jsem se a zjistila, kdo pořádá pětidílný seriál semikontaktu pro děti. Jarku s Martinem znám už roky a tak jsem zvedla telefon a zavolala Jarce. Říkám: „Není tu moc závodů, mohla bych si písknout?“ Odpověď nebyla povzbudivá: „No, víš, my máme vlastní rozhodčí, ale přijeď se podívat. Vůbec nevíme, kolik přijede lidí, je to takový experiment.“ Po pár dnech se Jarka ozvala sama a říká mi: „Ještě máš zájem pískat? Tak přijeďte oba i s Dušanem.“

Sbalili jsme se a v sobotu se vydali na první kolo SAP ligy, o níž jsme věděli jen, kdo ji pořádá a pro koho. Měla jsem být jako ringový inspektor. Pro mě něco nového, premiéra. Věděla jsem, že za sebou mám Jarku s Martinem a Honzu Fránu, ale také úplně nové rozhodčí, kteří nikdy nepískali. Tedy s výjimkou Michala Němečka.
Všechno je jednou poprvé a s tím jsme s Dušanem vystoupali do druhého patra panelového objektu. Za prosklenou stěnou byla dvě tatami oddělená páskou od části, ve které byli závodníci. Všude spousta dětí a sem tam i lidi, které jsme znali. A konečně známé tváře Jarka Němečková a Honza Frána. Přes šum a pohyb dětí zde byla velmi klidná a komorní atmosféra.

„Vyfasovala“ jsem své rozhodčí a tatami číslo 1, spoustu informací a šlo se na věc. Začali jsme nejmladšími dětmi a novopečení rozhodčí (Michal Vít, Petr Kšanda) příjemně překvapili svou profesionalitou a celé kvarteto doplnil zkušený Michal Němeček. Pravda, časomíra u mého tatami nepatřila díky svým komentářům vůči zápasníkům k těm nejskvělejším, ale jinak zápasy probíhaly v poklidu, a to i včetně repasáže.

Dušan jako zkušený rozhodčí byl přidělen na tatami číslo 2, kde byl inspektorem Martin Zavoral a jako novopečení rozhodčí Radek Erben a Milan Plicka. I zde probíhaly zápasy bez vážnějších konfliktů a zranění v rychlém tempu.

U každého tatami byli pouze čtyři rozhodčí, kteří se po celou dobu střídali, a tak pohotově bez jakýchkoliv problémů občas zaskočil i hlavní rozhodčí Honza Frána. Na konci turnaje jsme byli všichni dost unavení, nicméně jsme končili pocitem dobře odvedené práce. Důkazem toho byly rozzářené oči všech závodníků při přebírání medailí a diplomů, někteří z nich zažili tento pocit poprvé. Jejich spokojenost a radost byla pro nás pro všechny velkou odměnou. Domnívám se, že pořadatelé zvládli svou premiéru na jedničku a první kolo SAP ligy se povedlo.

Byla to pro nás nová a velká zkušenost, kde kromě práce rozhodčích jsme zažili i uvolněnou atmosféru, legraci a přátelské chování. Těšíme se na další kolo SAP ligy v Teplicích a jsme zvědaví, čím nás překvapí tentokrát.