Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuAkce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKONominační soutěž do reprezentačního týmu ČRNárodní pohár Čechy - Prague Open - Semi, Light, Formy
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽEPartneři
Comimpex, spol. s r.o.Hayashi.czBesední restauracePeakpoint promotion s.r.o.
PrahaPretass, s.r.o.Faster CZ spol. s r.o.

Jaroslava NĚMEČKOVÁ
Jaroslava NĚMEČKOVÁ
21. května 2011
Dne 13. a 14. května probíhal námi prvně pořádaný turnaj Národní pohár Čechy – semi, light, formy pod jménem Prague Open. Turnaj byl organizován klubem Martin Zavoral Team Fighter’s ve spolupráci s Tiger Team prof. klub bojového umění Praha.

Tento turnaj se pořádal pod hlavičkou ČSFu a světové organizace WAKO ve sportovní hale Lužiny v Praze. Turnaje se zúčastnilo 150 závodníků z 32 tuzemských klubů a jednoho ze Slovenska.

Turnaj probíhal na 4 tatami s naší novinkou onlinescoringovou aplikací, speciálně napsanou pro semicontact, a která se dá použít s menšími úpravami i pro lightcontact, jejímž autorem je náš webmaster Martin Flesar, kterému tímto děkujeme. Aplikace byla přizpůsobena již pro nová pravidla, kterými se tímto na tomto turnaji bylo nutné poprvé řídit. Další vychytávkou bylo očíslování jednotlivých zápasů na každém tatami včetně ukazatele aktuálního zápasu. Tudíž pro všechny přítomné byla přehledná situace a závodník věděl, kdy se má na zápas přibližně připravit.

Celý turnaj začal v pátek oficiální registrací a vážením, kterého se zúčastnila většina registrovaných klubů se svými závodníky. Tradičně někteří podcenili svou skutečnou hmotnost a přihlášená váhová kategorie jim nesouhlasila, tudíž na pokyn našeho zdravotníka Jirky Frolíka museli využít schodů v tělocvičně, případně shlédli v rychlém poklusu „krásy“ tamního sídliště. Naštěstí se všem zdařilo a mohli tudíž startovat v přihlášených kategoriích. Některé kluby po telefonické dohodě s koordinátorem turnaje Jarkou Němečkovou využili tzv. gentlemanské dohody (trenér ručí za příjezd všech registrovaných závodníků a jejich správně nahlášenou váhu a včasný příjezd na sobotní doregistraci) a přijeli na vážení až v sobotu ráno před zahájením turnaje. I přes vzájemnou důvěru se bohužel našli trenéři, kteří uvedenou dohodu nedodrželi. Kvůli nim se museli na poslední chvíli upravovat pavouci, tudíž začátek turnaje se lehce protáhl cca o 20 minut. Všechny přítomné kluby však situaci pochopily a tímto jim děkujeme za shovívavost. Poté následoval celý turnaj bez větších organizačních komplikací.

Aby reportáž byla objektivní a více názorová požádali jsme některé zúčastněné o jejich vyjádření, která jsou přiložena.

Na závěr děkujeme všem sponzorům, kteří podpořili náš první turnaj: Magistrát hlavního města Prahy, Středočeský kraj, TOP TEN, Hayashi.cz, Comimpex, Fitplus.cz, Besední restaurace, Faster.cz, Atelier Jarka a Mokaflor.

Velké poděkování patří všem našim spolupracovníkům: rozhodčím, lékařskému zabezpečení, pořadatelům, zapisovatelkám, ozvučení a nejvíce pracovní četě pod vedením Martina Zavorala, která celou sportovní halu připravovala na turnaj do nočních pátečních hodin, což se jim povedlo na jedničku.


Ohlasy zúčastněných:

----------------------------------------------------

Naše postřehy z turnaje jsou velmi pozitivní počínaje nástupem a představením jednotlivých rozhodčí včetně společného pozdravu. I když samotný turnaj začal s menším zpožděním, o to víc pak vše odsýpalo a na každém tatami se do poslední chvíle něco dělo. Příjemné bylo postupné vyhlašování výsledků jednotlivých kategorií, tudíž se sportovci, kteří „měli hotovo“ nezdržovali dlouhým čekáním na odjezd domů.
Musíme též pochválit nápaditost designu trofejí pro vítěze včetně milé pozornosti v podobě květiny pro dámské osazenstvo sportovců.
Bohužel i v takto dobře organizovaném turnaji se našlo i několik nesportovních chování z řad trenérů a někdy nepochopitelné verdikty některých rozhodčí. Že by pod vlivem větší sympatičnosti k daným klubům nebo lépe, k dané osobě?
Jinak celkový pocit z PRAGUE OPEN po stránce připravenosti a zkušenosti pořadatele je na výbornou. Jen tak dál.

S pozdravem Hammerovi, rodiče závodnice

----------------------------------------------------

Prague Open se mi líbil, organizačně velmi dobře zvládnuto. Líbilo se mi i průběžné vyhlašování vítězů, konkrétně po skončení dětských kategorií apod.
Děti nemuseli čekat až do konce celého turnaje, ale vcelku brzy mohli i s rodiči odjet domů i s pěknými trofejemi.
Jediné co mi trošku zkazilo náladu hned před začátkem turnaje, byla nutnost ČSFu známky pro každého závodníka, a to již za dvojnásobnou cenu než v minulém roce. O tomto (navýšení ceny) ČSFu předem neinformovalo, takže to bylo nemilé překvapení hned na úvod. Prague Open byl pěkný turnaj, kterého se opět rádi zúčastníme.

Honza Jansa, trenér SK Kosagym Kadaň

----------------------------------------------------

Děkujeme za perfektní soutěž, po všech stránkách jste to zvládli na jedničku! Bude nám ctí, když nás pozvete i příště. Jeden návrh vám pořadatelům – jako trenér žákovského týmu bych si dovolil navrhnout řadit žákovské kategorie jako první, protože když přicházeli na řadu v odpoledních hodinách, tak už byli na zabití. Uhlídat je po celý den byla docela fuška. Takhle by po skončení mohli odjet. Ať se vám daří, bylo to pěkné.

Richard Stránský, trenér Karate Klub Karlovy Vary

----------------------------------------------------

Pokusím se ve zkratce shrnout pozitiva a negativa turnaje. Prostředí a organizace turnaje myslím na jedničku. Turnaj měl šmrnc, nikdo zbytečně nezdržoval a zápasilo se nepřetržitě. Pár oddílů by si mělo, ale uvědomit, že vážení a registrace v pátek jsou povinné a platí to pro všechny!!! Pořadatelé musí kvůli jejich nekázni předělávat pavouky a zdržují tím ostatní týmy. Na jejich nekázeň potom doplácejí i ostatní. Pak se stane to, že i perfektně připravený turnaj má trhlinu. Jinak ale vše v pohodě, krásné poháry i medaile.
Co se týká rozhodčích, měl bych menší výhrady k některým přísedícím. Hlavní rozhodčí řídili zápasy dobře, ale postraní mnohdy nesledovali zápasy a jejich bodování bylo přinejmenším hodně podivné. Jako otočený zápas uvedu Ploch a Adámek. Sám Adámek byl překvapený, když ho vyhlásili vítězem. My jsme zápas sledovali po celou dobu a rozhodčí byli fakt úplně mimo. Zdůrazňuji, že Ploch není členem našeho oddílu. Všechno se nepovede, ale pokud to někoho nebaví, neměl by se tlačit do zápasů a rozhodovat takovým způsobem, že někoho evidentně poškodí.
Ale jinak jsme měli z tohoto turnaje velmi dobrý pocit. Kdyby všechny turnaje měly takový průběh jako tento, bylo by to dobré. Sportu zdar a kickboxu zvlášť.

Milda Dušek, trenér KBC Krásná Lípa

----------------------------------------------------

Hala byla perfektně připravená. Líbil se mi nástup a přivítání všech závodníků i rozhodčích – málokde se to vidí. Turnaj byl dobře organizován a probíhal bez zbytečného zdržování a prostojů. Organizačně není co vytknout, ve všem jste vyšli maximálně vstříc. Záporné postřehy se však také našli a to když určitý trenér pokřikuje při zápase na závodníky z jiného klubu. Občas také sporné rozhodnutí rozhodčích, ale to už je pohled jak oni to vidí a s tím my nic neuděláme. Ráda se budu dále účastnit vašich turnajů – byla jsem moc spokojená.

S pozdravem Vanková, matka závodníka
Mgr. Jan FRÁNA
Mgr. Jan FRÁNA
21. května 2011
Na turnaj jsem dorazil již v pátek odpoledne a byl jsem velmi příjemně překvapen přesně a předem stanoveným počtem zápasů na jednotlivá tatami do časového programu.

Bohužel časovou návaznost narušili dva elementy.
1) Nedodržení dohody ze strany některých coachů a následné posunutí startu turnaje.
2) Nedochvilnost některých rozhodčích, ale této skutečnosti jste si doufám nevšimli a turnaj delegovaní rozhodčí zvládli, i když byli ve stavu -3.

Tímto bych jim poděkoval za udržení tempa turnaje i při menším počtu rozhodčích. Dle zabezpečení ze strany organizátorů jsem byl velmi spokojen, včetně nového bodovacího programu.

Super poháry podtrhly nadšení závodníků bojovat. Všiml jsem si výrazu dětí, kteří získali poháry a věřte je nádherný.

Rád se zúčastním dalších turnajů, které budou takto připraveny.