Akce pořádaná pod hlavičkou ČSFuNominační soutěž do reprezentačního týmu ČRNárodní pohár Čech K-1
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽEPartneři
Pretass, s.r.o.Faster CZ spol. s r.o.Comimpex, spol. s r.o.
TOP TENSBS Forza BalancePragonet Trade s.r.o.Peakpoint promotion s.r.o.

JUDr. Michal FRABŠA
JUDr. Michal FRABŠA
21. března 2011
Národní pohár Čech v K-1 proběhl dne 19.3.2011 ve Vratislavicích u Liberce pod hlavičkou Českého svazu fullcontactu a pod pořadatelskou taktovkou Martina Berky z BFC Liberec a Lojzy Škeříka z Iron Fighter´s Gym Rádlo a jejich pořadatelských týmů.

Nové kulturní centrum ve Vratislavicích asi pravděpodobně zažilo poprvé atmosféru kontaktních sportů, mne osobně se velmi líbilo, moderní, spíše menší objekt, který se však může pochlubit top zázemím včetně občerstvení na několik místech, restaurací, dostatečným osvětlením a třeba i hydraulicky výsuvným hledištem pro diváky a moderní zvukovou aparaturou. A to jsem ani nevěděl, že Vratislavice jsou rodištěm světoznámého konstruktéra automobilů pana Porsche, jehož automobily bylo možné vidět rovněž v kulturním centru.

Zaplať pánbůh, že jsou pryč doby, kdy se mimo Prahu často zápasilo ve starých tělocvičnách, které pamatují padesátá léta a rozmach dělnických tělovýchovných jednot…. pak už na ně povětšinou dlouhá léta rekonstrukčně nikdo nesáhl… nebylo holt za co. Proto Vratislavice tak vychvaluji, tak si totiž představuji moderní multifunkční objekt, třeba pro menší město či vesnici. A vůbec nevadí, že je projektován pro několik stovek diváků, že se tam ring sotva vejde. Je tam bomba atmosféra, lidé sedí přímo u zápasiště či ringu, a když tam příjde na galavečer třeba tři sta diváků včetně stojících, kotel jak v kdejaké hokejové aréně…

Trochu škoda, že si na jeden z kvalifikačních turnajů do reprezentačního družstva ČR našli cestu jen čtyři desítky startujících…. Sportovní úroveň byla překvapivě dobrá, zaznamenal jsem řadu nových tvářích vedle ostřílených a zkušených borců typu Jana Homolky, Jana Fendricha, Lukáše Šimka, Radka Vančury a třeba Martiny Müllerové, kteří sváděli se svými zkušenějšími protějšky mnohdy vyrovnané duely. V průběhu dopoledne se pianko začalo s kvalifiakcí, přičemž Martin Berka s Lojzou Škeříkem postupně vybrali finálové duely na koření každého turnaje, na galavečer. Ten i k amatérským kontaktním turnajům neodmyslitelně patří, sportovci mají dobrou šanci se předvést, diváci často vytvoří atmosféru lepší než na některých profi akcích. Pokud se nepřešvihne cena vstupného, má organizátor vyhráno a finalisté mohou zažít svůj šťastný den v podobě naplněné haly. To každého nabudí na parádní výkon a výsledek?? Všichni spokojeni. A tak to bylo přesně ve Vratislavicích.

Já jsem si užíval, jako speaker první řadu a fakt to stálo za to. Vedle dobrých zápasů, které nikdo z aktérů lidově řečeno neodchodil, přičemž zápasil za pohár a medaili, bych rád vyzdvihl dobrý nápad organizátorů, kteří v průběhu večera dražili ručně malované obrázky handicapovaných dětí z Jedličkova ústavu. Sport a charita, to přece patří k sobě!!! A vybralo se kolem čtyřiceti tisíc korun českých!

Celá akce proběhla pod záštitou starosty města Vratislavic Lukáše Pohanky a podpořily je společnosti jako Pešta Reciklace, SBS Trade, Rea press, Evropa 2, ZH Partners, Aquel, Mlýn Perner, Top King.Cz, Chráněná dílna a fitness Lira, Ultimate Shop, kteří poskytly finanční podporu a hlavně ceny pro vítěze a své výrobky do tomboly pro diváky. Po každém zápasu vítěz vylosoval jednu vstupenku, jejíž držitel získal různé sportovní předměty, trička nebo věci do domácnosti apod. Opět velmi dobrý nápad.

Dobré sportovní výkony a bezproblémový průběh byl zásluhou i profesionálně odvedené práce rozhodčích, kteří pracovali pod vedením Jana Frány ve složení Jan Landa, Kateřina Lisová, Petr Balej, Zdeněk Černý, Eva Líšková a Iveta Pavlatovská.

V hledišti byla vidět řada známých tváří kontaktních sportů, např. sportovního promotéra Pavla Touše (spolupracuje na projektech Heroes Gate – MMA a K1), MMA fightera Vaška Přibyla, mistra republiky v K-1 Radima Kušniráka a řadu dalších, osobně jsem byl rád, že jako rozhodčí přijela naše nejlepší fighterka, mistryně světa Eva Líšková.


Finálové výsledky:

K-1, + 70 kg
Aneta Kučerová, BFC Liberec vs Anna Homolková, SKS Arena Kladno
vítězka RSC Kučerová

K-1, -75 kg
Ondřej Budera, Macak´s Gym Pardubice vs Tomáš Škeřík, Iron Fighter´s Gym Rádlo
vítěz 2:1 n.b. Budera

K-1, -81 kg
Adam Kocourek, BFC Liberec vs Lukáš Šimek, SKP Rapid Sport Plzeň
vítěz 2:1 n.b. Kocourek

K-1, -86 kg
Jan Homolka, SKS Arena Kladno vs Radek Vančura, Macak´s Gym Pardubice
vítěz 3:0 n.b. Homolka

Fullcontact, -60 kg
Martina Müllerová, Iron Fighter´s Gym Rádlo vs Eva Mertlíková, Hradec Králové
vítězka RSC Müllerová

K-1, +91 kg
Vilém Fencl, Bulldog Gym Ml. Boleslav vs Libor Koryčan, Tiger klub Zlín
vítěz KO v 1.kole Fencl

K-1, -91 kg
Marian Tůma, BFC Liberec vs Stanislav Godla, Schejbal´s Gym Lovosice
vítěz 3:0 n.b. Godla

Fullcontact, -86 kg
Jiří Vaňata, BFC Liberec vs Tony Pacanda, Pacanda Gym
vítěz 3:0 n.b. Vaňata

K1, -71 kg
Jiří Skýba, Sokol Vamberk vs Jan Fendrich, Iron Fighter´s Gym Rádlo
vítěz KO v 1. kole FendrichMichal Frabša