Akce zařazená do kalendáře mezinárodní organizace WAKOSoutěž reprezentačního týmu ČRMS WAKO Full, Semi, Formy
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
Martin ZAVORAL
Martin ZAVORAL
1. prosince 2011
Všichni jsme se sešli na letišti, tedy jen my tři cestovatelé. Zástupce v ČR pro asociaci WAKO Mgr. Jan Frána, nově jmenovaný státní trenér Martin Zavoral a naše malá naděje a velká hvězda Barbí Blanka Šindlerová.

Po vyřízení několika důležitých formalit před odletem s předsedou ČSFu Jiřím Mulačem, jsme po odbavení byli ready na nastoupit na letadlo a letět vstříc našemu osudu na Mistrovství světa do Dublinu v Irsku.
Po příletu jsme byly odvezeni do hotelu zajištěnou dopravou od organizátora. Organizátorem byl kdo jiný než Prezident WAKO pro Irsko Roy Baker, který pořádá i největší turnaj u nás v Evropě Irish Open. Hned nám bylo jasné, že tento turnaj bude jeden z nejlépe zvládnutých po organizátorské části.

Po příjezdu jsme šli na vážení a to opravdu s klidem, protože celé vážení, ubytování, závody, zkrátka vše bylo na jednom místě a to v nádherném velikém rezortu City West Hotel. Jak pro naše pohodlí, tak i pro pohodlí závodníku, bylo vše blízko.

Poté jsem se šli ubytovat a na večeři. Druhý den v pondělí bylo pro trenéry a závodníky volno, což jsem využili na prohlídku města, památek a obdivování místní kultury. V úterý jsem též měli volno, které bylo už poslední. Úterní volno jsme věnovali rannímu odpočinku a v odpoledních hodinách lehkému zahřátí a protažení, plus k opakování některých maličkostí v připravenosti na závody. Po odpoledním rozlosování nám bylo jasno s kým Blanka „Barbí“ půjde, tak jsem si už mohli lehce připravit i taktiku.

Ve středu vše začalo po úvodním ceremoniálu. Měli ještě dost času, tak jsme odpočívali na pokoji. Po třetí hodině jsme se už začali připravovat, a pak jsme na to vlítli a to doslova, kdy závodnice z Jihoafrické Republiky nestíhala naší Barbí a v třetím kole prohrála o 10bodů. Na druhý den jsme v repertoáru měli Angličanku a poté Chorvatku, a protože jsem ve středu neotáleli, tak jsme si zápasy obou soupeřek nahráli a večer jsme se věnovali rozboru a taktice.

Ve čtvrtek jsme na to už tak nevlítli a Barbí musela být ostražitá na Angličanku, která byla dravá, ale na naší Barbí nedostačující. Po hodince a půl jsme na to šli znovu a to s těžkou Chorvatkou, která je zvyklá si držet své tempo. Což se nám podařilo rozbít a tím jsme zvládli i tuto soupeřku a s radostí se těšili na finále.

Do finále v pátek nás čekala nepříjemná soupeřka a to Maďarka, která je opravdu ostřílená soupeřka. Tentokrát jsme už nebyli tak úspěšní i přesto, že Barbí na tatami nechala celou duši a srdíčko. Barbí poprvé absolvovala Mistrovství světa seniorů a hned skončila na druhém místě. Z čehož jsme i po pláči i smutku nakonec měli všichni radost.

Dá se říct, že naše výprava byla sto procentní, protože jeden závodník a jedna medaile.

Náš „office“ Honzík, byl na Mistrovství světa zaměstnán krom práce pověřené osoby pro WAKO, též jako rozhodčí a pískal na ringu Full Contact, tudíž jsme se ráno potkali na snídani a pak večer utahaní u večeře.Na tomto Mistrovství světa závodilo 529 závodníku ze 40 zemí. Kdybychom sečetli obě Mistrovství světa jak v Irsku, tak i v Makedonii kde bylo 823 závodníků z 54 zemí ve všech disciplínách, dostali bychom se na číslo více než 1300 závodníků (pouze senioři). Což znamená že WAKO je nejlépe obsazená asociace na světě a vyhrát znamená projít těžkým bojem.

Chtěl bych všem poděkovat, že jsme se mohli zúčasnit a budu se těšit do budoucna, že pojede větší delegace s větším počtem závodníků.

Martin Zavoral
státní trenér pro polokontaktní disciplíny