Soutěž reprezentačního týmu ČRME WKF
HLAVNÍ STRANAORGANIZAČNÍ TÝMFOTOGALERIEVÝSLEDKYREPORTÁŽE
JUDr. Michal FRABŠA
25. září 2011
Mistrovství Evropy WKF proběhlo ve dnech 19.-24.9.2011 v rakouském hlavním městě Vídeň. WKF (World Kickboxing Federation) je asociací kickboxu, která vznikla v 70. letech minulého století v USA, a o jejíž „znovuzrození“ se postaral hlavně Fritz Exenberger, který v minulém roce odešel z čela evropské sekce asociace kickboxu ISKA.

Český národní tým na této soutěži nemohl chybět, a v počtu více jak třiceti závodníků patřil k větším sportovním výpravám. Soutěže se zúčastnila většina států Evropy, přičemž silné týmy přivezly Ukrajina, Francie, SRN, Švýcarsko, Itálie a domácí Rakousko.

Po organizační stránce byl pro nás šampionát trochu zklamáním, včas nebylo dodáno rozlosování soutěže, někteří závodníci byli chybně nasazeni do jiných váhových kategorií, což mělo za následek, že se soutěž v prvním dni oproti plánu hodně protáhla. Hlavní organizátor Fritz Exenberger, president asociace WKF však v dalších dnech již situaci trochu zvládl a soutěže běžely vcelku bez větších problémů.

Musím však konstatovat, že organizačně bychom to my Češi zvládli o mnoho, mnoho lépe. Sportovní hala rovněž nebyla příliš vyhovující, bylo vidět, že na ní organizátoři šetřili. Prostor velký ale bez tribun pro diváky, tudíž závodníci a doprovod museli sedět na zemi, i když místa bylo dostatek. Po sportovní stránce jsme viděli řadu výborných zápasů jak v polo kontaktních disciplínách, tak hlavně v plno kontaktních disciplínách. Naši závodníci se tradičně nikterak neztratili a vybojovali řadu čelních umístění včetně titulů mistrů Evropy. Opět jsme byli velmi dobrá sportovní parta a díky státním trenérům , rozhodčím a sportovcům samotným na tento výjezd, ostatně jako na většinu ostatních v minulosti, budeme jako účastníci rádi vzpomínat.

Sportu zdar a na další zahraniční výjezdy s vámi se těší Michal Frabša, zástupce WKF pro ČR